SŁUCHAJ SERCEM A NIE UCHEM…

 

Każde życie – jak mawiała Agnieszka Osiecka – to materiał dobrą na książkę. Tylko od nas zależy, jaka to będzie historia ( to dodaję od siebie).  Jakże cudownie byłoby  nie móc przewiedzieć jej końca i niemalże do ostatnich stron  czuć mrowienie na plecach. Najciekawsze książki, to te, które nas czymś zaskakują.Wasze historie muszą otwierać się na ciekawych bohaterów,  fabuła ma płynąć (a nie skakać z nudy do zawału serca), świat wykreowany przez autora ma porywać, a słowa maja być prawdziwe. Czasami piękne, czasem wulgarne albo śmieszne.  Nikt z nas nie chce przecież rzygać tęczą.

 Długo nie pisałam Drogi Pamiętniku. Dzisiaj, tak z poniedziałku , po słynnej kalendarzowej kumulacji: tłustym czwartku, piątku trzynastego i walentynkach postanowiłam oddać głos  w sprawie nieprzewidywalności jakie niesie nam życie. Zanim rzucimy się do biegu,  zatrzymajmy się i posłuchamy …najlepiej głosu swojego serca 🙂

Sutra serca

Chcemy pisać scenariusze, planować i słuchać mądrych doradców. Hello !!! „Czy to jest wciąż moje życie ?” Czy mam tu coś jeszcze do powiedzenia ? Dzisiaj w czasach miliona poradników, wyspecjalizowanych specjalistów  łatwo odmówić sobie umiejętności słuchania siebie, tego jakie sygnały płyną do nas z naszego ciała. Jak często kiedy masz jakiś problem  potrafisz być ze sobą sam na sam ? Czy pozwalasz wtedy szumieć wszystkiemu co cię  otacza, czy zostajesz z ciszą ? 

Dzięki wspaniałej społecznej ewolucji, zatraciliśmy umiejętność słuchania siebie. zamiast szukać  własnej drogi i zaufać własnemu instynktowi wykonujemy telefon do przyjaciela, albo kupujemy kolejny poradnik.  Dlatego, aby przywołać się do porządku, nie zboczyć z drogi jaką sobie obraliście, mam dla Was krótką, ale bardzo prosta listę 🙂

Jeśli coś kochasz –  rób to często
Jeśli czegoś nie lubisz –  zmień to
Kiedy opadasz z sił – odpocznij
Kiedy jesteś głodny – zjedz coś 
Jeśli narzekasz na swoja pracę – zostaw ją
Nie szukaj miłości swojego życia – sama Cię znajdzie
Nie analizuj zbytnio – pozwól się zaskoczyć

I jeszcze dwa ostatnie: Wykorzystuj szanse które pojawiają się każdego dnia i otwieraj się na ludzi, których spotykasz. Twórz, twórz, twórz…Miłego dnia !

NI7A6050NI7A5978

 

 

 

fot. Anna Paśnik 

make up – Agata Firlej 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.