Plakaty typograficzne – dodatek, który odmieni Twoje wnętrze i życie

Tytuł artykułu może brzmieć nieco enigmatycznie. Czym są bowiem plakaty typograficzne i jak wkomponować je do naszej aranżacji? Odpowiedź jest zaskakująco prosta. To niezwykle modne plakaty z napisami, które dzięki bogactwu wzorów pasują do dosłownie każdego wystroju. A dlaczego zmienią nasze życie? Już za chwilę się tego dowiecie.

Poznaj najpopularniejszą ozdobę wnętrza!

Plakaty typograficzne na ścianę cieszą się już od kilku sezonów bardzo dużym zainteresowaniem w świecie aranżacji wnętrz. Wieszamy je w przedpokoju, salonie, sypialni, pokoju dziecka, a nawet kuchni. Skąd się wziął ich niesamowity fenomen i niekwestionowana popularność? Zapytaliśmy o to specjalistę z portalu dekoratorskiego Redro.pl:

Plakaty z napisami to prawdziwy hit. Choć niektóre strony zajmujące się dekoracją wnętrz głoszą schyłek tego trendu, to jest to raczej nietrafiona prognoza. Zabawne hasła, złote myśli czy życiowe motta wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i to właśnie te plakaty są najczęściej wybierane spośród naprawdę szerokiej oferty wzorów. Myślę, że dzieje się tak dlatego, że akurat ten rodzaj dekoracji jest nie tylko ozdobą, ale także akcentem, który poprawia nam humor lub dodaje energii do działania. Wystarczy, że wybierzemy motywacyjne hasło lub zabawny komplement, a nasze nastawienie do świata zmieni się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!

https://redro.pl/plakaty/tematy/typografia/

Elegancka typografia: plakaty pełne stylu

Choć głównym zadaniem plakatów typograficznych jest przekazanie konkretnego hasła to nie należy zapominać, że w tej misji bierze także udział przepiękna strona wizualna. Napis nie jest zwyczajnym napisem, który skonstruowano z przypadkowej czcionki. Przesłanie tekstu koresponduje bowiem z rodzajem pisma. Mocne, drukowane litery znakomicie pobudzą nas do działania, gdy przeczytamy motywacyjne motto, delikatne zawijasy imitujące odręczne pismo sprawdzą się w roli komplementu, który doda nam rano wiary w siebie, a minimalistyczny w wyrazie tekst pozwoli skupić się na życiowym przesłaniu, które kryje nasz plakat. Odpowiednio dobrana czcionka jest także świetnym sposobem, by dopasować dekorację do naszego wnętrza. Typograficzne plakaty muszą prezentować hasło, które ma dla nas znaczenie, ale powinniśmy także pamiętać o tym, by ozdoba stworzyła harmonijną kompozycję z naszym wystrojem.

Motywacja na pierwszym planie

Plakaty typograficzne mogą być także pierwszym krokiem do tego, by zmienić coś w swoim życiu. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Większość z nas o wiele pewniej czuje się, gdy swoje plany lub cele, a nawet rzeczy do kupienia w sklepie, zapisze na kartce. Mamy wówczas mocne oparcie w czymś namacalnym i rzeczywistym. Podobnie działają plakaty z napisami. Motywacyjne hasło zawieszone na ścianie w salonie, sypialni czy kuchni sprawi, że o wiele łatwiej będzie Ci wytrwać w postanowieniu, niezależnie od tego, czy będzie ono dotyczyć zrzucenia kilku kilogramów, realizacji odkładanych na później marzeń czy cieszenia się małymi, codziennymi rzeczami. Co powiesz na „Make today ridiculously amazing”, Behind the cloud the sun is still shining”, a może „Enjoy the little things”?

https://redro.pl/fototapeta-zaprojektuj-swoje-zyczenia-prawdziwym-cytatem-vintage-pieczec,89558156

Abecadło w pokoju malucha

Plakaty typograficzne to jednak nie tylko napisy. Mogą to być także przedstawienia pojedynczych liter tworzące dekorację samą w sobie lub cały alfabet. I właśnie taka forma dekoracji jest znakomitym pomysłem na to, by ozdobić pokój naszego dziecka. Zabawne, kolorowe literki nie tylko zachęca malucha do nauki alfabetu, ale sprawią też, że zapamiętanie poszczególnych liter stanie się o wiele łatwiejsze. W tym celu warto poszukać plakatu przedstawiającego literki o nietypowych kształtach. Mogą przypominać drewniane klocki, konstrukcje z plasteliny lub śmieszne zwierzaki. – poradził nam specjalista z Redro.pl.

Plakaty typograficzne to nie tylko znakomity pomysł na aranżację wnętrza, ale także akcent, który pomoże nam zmienić coś w swoim życiu, a nawet zachęcić do nauki nasze dziecko. Trudno o bardziej praktyczną, uniwersalną i jednocześnie atrakcyjną wizualnie dekorację przestrzeni.

7 thoughts on “Plakaty typograficzne – dodatek, który odmieni Twoje wnętrze i życie

  1. Widziałam nawet takie plakaty na stronie producenta Wallcolors. Sama zastanawiałam się nad ich zakupem i być może plan uda mi się na dniach zrealizować. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.