„Nie ma nieidealnych biustów, są tylko źle dobrane staniki” – wywiad z Renatą Skoczylas – dyplomowaną bra – fitterką.

 

renata

 

Zainteresowała się tematem bra-fittingu, bo jej życie zdeterminowane było poszukiwaniem idealnej bielizny. Dziś edukuje kobiety i uświadamia im jak ważny jest „stanik idealnie dobrany.”

Renata Skoczylas – trenerka bra-fittingu, właścicielka sklepBardotka Stanik Idealnie
Dopasowany
 – wie jak ważna jest edukacja w kwestii właściwego doboru bielizny. Dlatego sieje wiedzę na ten temat gdzie tylko się da. Każda kobieta, już jako nastolatka traktuje biust jako problem, a przecież powinno być inaczej, bo idealny biustonosz dla każdej z nas oznacza co innego… 

Dorota Pawelec: Dlaczego Brafitting stał się Twoją pasją i sposobem na dochodowy biznes?

Renata Skoczylas: Sama zawsze miałam problem z doborem biustonosza, a sztuka indywidualnego dobierania stanika to w Polsce wciąż jeszcze mało znany temat. Pracowałam na etacie przez ponad 7 lat i marzyłam o własnym biznesie, ale takim, który realnie wpisałby się w potrzeby kobiet i nie był banalny. Tak właśnie zrodził się pomysł na sklep  Bardotka Stanik Idealnie Dopasowany.

D.P:Czy możesz opowiedzieć o początkach swojej działalności i sposobach na promocję sklepu?

R.S: Otwarcie mojego salonu połączone było z prezentacją i prelekcją na temat bra-fittingu. Tak też pracuję. Wychodzę do klientów, nie czekając na to, aż ktoś się zjawi w moim sklepie. Każda okazja typu Mikołajki, czy Dzień Kobiet jest też pretekstem do tego, aby zorganizować event. Jeżdżę do klientów, firm i instytucji. Organizuję prelekcje związane z bra-ftingiem. Żeby ktoś do mnie trafił, ja muszę najpierw wyjść do kogoś. Współpracuję także ze Stowarzyszeniem Świadoma Mama, których ambasadorką jest Paulina Holtz. Cały czas się kształcę i dzielę tą wiedzą ze swoimi klientkami. Oprócz codziennej działalności w sklepie, biorę udział w różnorodnych projektach skierowanych do kobiet. Prowadzę też spotkania, podczas których panie dowiadują się o zaletach estetycznych i zdrowotnych dobrze dopasowanego biustonosza. Współpracuje też z położną Agnieszką Brześcińską, która wypowiada się ze strony medycznej oraz z jej szkołą rodzenia. Mam też kilka klientek, które zostały przysłane przez ortopedę, w celu dobrania odpowiedniego biustonosza. W dalszym ciągu szukam instytucji i osób chętnych do współpracy. W tym momencie jestem po rozmowach wstępnych z Medi Sport.

sklep

D.P: Wiele sklepów oferuje teraz profesjonalny brafitting, czym się wyróżniasz na ich tle? 

R.S: Nieustannie spotykam się z tym, że sklepy nadużywają nazwy „bra-fitting”, stosując ją jako chwyt marketingowy. Jeśli ktoś oferuje coś tylko z nazwy, nie mając ku temu odpowiednich kwalifikacji, wyrządza tym sporą szkodę. W Lublinie są tylko dwie dyplomowane bra-fitterki. Zawsze radzę paniom sprawdzić listę profesjonalnych sklepów w Internecie. Moim zdaniem jest pewne wyrafinowanie w działaniu sprzedawców, gdzie ktoś używa nazwy nie mając do tego podstaw. Ideą bra-ftingu jest to, aby pomagać i uświadamiać, a nie szkodzić i zniechęcać.

D.P: Co na temat kobiet może powiedzieć profesjonalna bra-fitterka?

R.S: Każda z nas jest wyjątkowa i choć jesteśmy do siebie podobne, to bardzo się od siebie różnimy. Dlatego tak ważne jest dobranie biustonosza indywidualnie dopasowanego. Przymierzalnia to trochę taki gabinet psychologiczny. Głównym celem jest zakup, a ukrytym – nawiązywanie relacji.

sklep1

D.P: Można więc powiedzieć, że handel opiera się na budowaniu relacji z klientami?

R.S: Bardzo ważną rzeczą jest budowanie relacji z klientem i profesjonalna obsługa. Moje panie dostają ode mnie bardzo dużo wiedzy i edukacji. W Polsce aż 80 procent kobiet nosi źle dobrany biustonosz. Czuję więc, misję edukowania kobiet w tym temacie i zwracania uwagi na to, że liczą się nie tylko walory estetyczne ale przede wszystkim zdrowotne.

D.P: Dlaczego większość kobiet nosi niewłaściwy rozmiar biustonosza?

R.S: Dzieje się tak z wielu przyczyn: po pierwsze, kobiety nie zdają sobie sprawy z tego, jak powinien się układać prawidłowo dobrany biustonosz, a po drugie trudno im w sklepach znaleźć odpowiedni rozmiar dla siebie. Zwłaszcza jeśli natura obdarzyła nas większym biustem, przy stosunkowo wąskim obwodzie.

D.P: Największe błędy związane z doborem biustonosza ?

R.S: Najczęstszym, wciąż popełnianym przez kobiety błędem jest zakup za dużych obwodów i zbyt małych miseczek, co skutkuje tym, że noszą biustonosze, których obwody nagminnie podjeżdżają do góry na plecach i tworzą brzydki łuk, lub takie, w których piersi są niestabilne i kołyszą się przy chodzeniu. Wszystkie panie z małym biustem natomiast, twierdzą, że mają 75 B. Potem okazuje się, że przy odpowiednio dobranym staniku, ten biust staje się większy. Kiedyś miałam taką metamorfozę biustu, gdzie skończyło się na 65 H!

sklep2

D.P: Czy biust można modelować dobrze dobranym biustonoszem?

Zdeformowane niewłaściwym biustonoszem piersi można skorygować poprzez odpowiednią bieliznę. Nasze ciało jest niezwykle plastyczne, natomiast piersi odpowiednio „ubrane” utrzymają ładny kształt i lekko się wymodelują.

D.P: Konsekwencje źle dobranego biustonosza?

W momencie kiedy blokuje się przepływ krwi fiszbiną mogą  powstawać  torbiele, co w konsekwencji jest przyczyną powstawania nowotworów. Innym groźnym skutkiem jest przeciążenie kręgosłupa oraz uciski które powodują np. bóle głowy. Moim zdaniem lepiej jest zapobiegać, niż leczyć.

D.P: Jakie są Twoje dalsze plany zawodowe?

Chciałabym szkolić, bo sprawia mi to ogromną przyjemność. Moim marzeniem jest dzielenie się wiedzą na temat bra-fitingu i doboru biustonosza. Moim odbiorcą mogą być sklepy oraz osoby prywatne. Chcę również otworzyć kolejny sklep, może już w innym mieście.

D.P: Nie tak dawno „Bardotka” organizowała event mikołajkowy, czym chciałaś obdarować kobiety ?

Chciałam docenić moje klientki i spotkać się w kobiecej, miłej atmosferze, dlatego zaprosiłam do swojego salonu znanego fryzjera  Mateo Dobraczyńskiego, wizażystkę Magdalenę Pyzik oraz stylistkę Annę Palusińską. Panie mogły , również skosztować przepysznego cateringu przygotowanego przez Restaurację Loco Locomotiva , z którą współpracuję praktycznie od początku mojej działalności Wszystko to , było skierowane do moich dotychczasowych klientek, to taki ukłon w ich stronę i podziękowanie , za to że są ze mną, ale również zaproszenie dla nowych Pań i pokazanie im , że warto być moja klientką 🙂

sklep4

sklep5

 

sklep6fryzjer3Renata Skoczylas – dyplomowana bra-fitterka, trenerka bra-fittingu, właścicielka w Bardotka – Stanik Idealnie Dobrany.

 fryzjer2

3 thoughts on “„Nie ma nieidealnych biustów, są tylko źle dobrane staniki” – wywiad z Renatą Skoczylas – dyplomowaną bra – fitterką.

  1. Wszystko pięknie, tylko moje zdjęcie wykorzystane, a nie zostało nawet podpisane. Ale to nic, to nic. Mała fotka z backstage’u, nie czepiam się nawet za mocno. Wiadomo, że czerpie się fotki z różnorakich źródeł, a nie zawsze je sprawdza. Choć czasem warto. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.