DZIĘKI BOGU JESTEM KOBIETĄ !

NI7A5013

„Aby obcować z dziką stroną swej natury, kobieta musi na jakiś czas zostawić świat i pogrążyć się w stanie odosobnienia (aloneness) w najstarszym sensie tego słowa.(…)Właśnie taki jest cel samotności – stać sie jednią.” C.P.Estes

Kiedy byłam małą dziewczynką przymierzałam szpilki mojej mamy i malowałam ukradkiem usta. Chciałam być „duza”. Bulwersowałam tym moją  mamę, którą oburzał mój pęd do bycia dorosłą. Potem jeszcze piętnaście razy zmieniłam zdanie. Zrozumiałam, że szminka i szpilki nie wystarczą, aby poczuć się w pełni kobietą…W naszej kulturze bycie kobietą, nie zawsze jest przyjemne, a samej kobiecości nie da ująć się w formułkę.  Dlaczego kobiety nie czują się kobieco ? Myślę, że pomiędzy marzeniami wczesnej młodości, a dniem dzisiejszym  gubimy coś cennego. Owo coś jest tajemnicze, kreatywne, piękne, wzniosłe, zapraszające do odkrycia. Tymczasem,   cały dzień chodzimy w dresie obciśniętym na licznych wałeczkach, albo pracujemy od świtu do zmierzchu jak robokopy. Jeszcze jedną kwestią jest to, że bardzo często kobiecość sprowadzamy tylko do cielesności i seksualności.

NI7A5013a

Czy wiecie, że istnieje ścisły związek pomiędzy seksualnością a kreatywnością? Ostatnie badania wskazują, że poczucie bezpieczeństwa  u kobiet ma ogromny wpływ na podniecenie seksualne.  Co ma piernik do wiatraka ? Ano ma. Energia seksualna może iść w kierunku pasji tworzenia zamiast rozmieniania jej na drobne z przypadkowymi partnerami. Pisze o tym Naomi Wolf udowadniając jednocześnie, że drugi spośród siedmiu podstawowych ośrodków energetycznych budzi w kobietach odwagę, asertywność i większą świadomość. Reprezentuje on nasze emocje, kobiecość i seksualność. Jest związany z radością, pasją, kreatywnością, swobodnym wyrażaniem emocji oraz doświadczaniem przyjemności zmysłowych.
NI7A5029

„Zawsze zwracaj uwagę na to, z kim dzielisz intymną energię. Bliskość na tym poziomie przeplata energię twojej aury z energią partnera. To potężne połączenie, które niezależnie od tego, jaką mu nadajesz rangę, powoduje duchowe skutki uboczne. Im bardziej współdziałasz z kimś na poziomie intymnym, tym głębiej jest współzależność energii i tym bardziej obce aury przeplatają się z twoją. Wyobraź sobie niestałość i zaburzenia aury człowieka, który nosi w sobie dużą ilość energetycznych odłamków. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że taka chaotyczna siła odpycha od nich pozytywną energię i przyciąga negatywną. Zawsze powtarzam: „Nie śpij z człowiekiem, którym nie chciałbyś być”   

Nie jestem purytanką, ani dewotką, ale   jeśli chcecie  stworzyć w życiu coś pięknego i wartościowego nie chodźcie do łóżka z kim popadnie. Celibat może być lepszy niż wam się wydaje ! Musisz mnie poszukać, zdobyć i nie będę Cię kochała dopóki, nie będę wiedziała że ty mnie kochasz…

 Solą życia kobiety jest tworzenie, pieprzem jej  piękno. Z jednej strony   świat tak bezlitośnie deprecjonuje piękno kobiece, a z drugiej stawia na piedestał. Pragniemy być poznawane, a poznanie nas wymaga czasu i bliskości, bo nasze serca poszukują miłości i bliskich relacji.   To jest właśnie istotą kobiecości. Relacje, piękno, twórczość, tajemniczość.

NI7A5024NI7A5023NI7A5088 NI7A5036

Nie chce przyklejać etykietek, ale nie wyobrażam sobie sesji zdjęciowej mężczyzny  pozującego na łóżku 😀 Siła jest tym, czego świat oczekuje od mężczyzn.  Kobiety zaś nie prezentują się dobrze w scenach brutalnej walki.  Z jednej strony nie dajmy się wtłoczyć w sztywne role, bo zagłuszają, to co w nas twórcze i życiodajne. Z drugiej cieszmy się i miejmy radochę z życia i bycia kobietą lub mężczyzną.

 

 

Foto – Anna Paśnik 

Make up,  Hair  – Agata Firlej 

Biżuteria – Biżuteria od AnDzi

 

3 thoughts on “DZIĘKI BOGU JESTEM KOBIETĄ !

  1. Nigdy nie zastanawiałam się nad aurą i energią pod kątem seksualności. Ale jeśli w codziennych kontaktach międzyludzkich ma to znaczenie, dlaczego w seksualnych miałoby nie mieć? Ciekawy wpis, pozdrawiam!

  2. Nigdy bym nie pomyślała, że jest jakieś powiązanie między seksualnością a kreatywnością, bardzo ciekawie piszesz, no i te zdjęcia ! pozdrawiam serdecznie 🙂 Jadzia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.