Dominika Kargol i Marta Krysiak: Nasze obrazy pomagają otworzyć się na zmiany i wrócić do siebie

Marta i Dominika są terapeutkami, które pracują wielowymiarowo i holistycznie. Pracują głównie intuicyjnie i za pomocą wglądów, które otrzymują. Obrazy, są częścią ich wewnętrznej prawdy, pozwalają uwolnić niewypowiedziane emocje i potencjały. Obrazy transformują. Dlatego ta forma tworzenia stała się głównym narzędziem w ich pracy z klientem indywidualnym i biznesowym.

 

 

Malując je, jesteśmy mocno w sobie, w zaufaniu i w przyzwoleniu, żeby płynęło to co najlepsze dla nas i dla naszych klientów

 

Dominika: Pracujemy zarówno osobno jak i w teamie. Pracując w teamie, uzupełniamy się i mamy szerszą perspektywę. Wynik takiej współpracy nie jest tylko sumą możliwości i umiejętności każdej z nas, ale wnosi całkiem nową jakość. I to jest niesamowite.

Dorota: Chcesz powiedzieć, że efekt synergii to zupełnie nowa jakość, która jest silniejsza niż suma oddzielnych działań

Dokładnie tak.

Jak wygląda proces twórczy?

Jeśli chodzi o nas, to doświadczamy dwóch rodzajów procesu twórczego. Pierwszy zadziewa się całkowicie spontanicznie, przychodzi w postaci bardzo silnego wewnętrznego pragnienia, żeby coś namalować. Wtedy siadamy i malujemy, każda z nas na swój własny i niepowtarzalny sposób.
Czasami zdarza się, że w krótkim czasie pokazuje się klient, który chce akurat ten obraz, tak jakby był malowany dla niego.
Drugi rodzaj procesu ma miejsce kiedy mamy konkretny temat, np. zlecenie od klienta, przykładowo obraz na poprawę relacji w rodzinie, wówczas wczuwamy się w to czego dana osoba potrzebuje i malujemy.
W obu przypadkach nie wiemy, co ostatecznie powstanie, jaki będzie finalny efekt, w pełni ufamy procesowi i temu co przychodzi. Za każdym razem wynik zachwyca zarówno nas, jak i naszych klientów.

Tak w skrócie wygląda proces tworzenia naszych obrazów, one powstają po prostu niemalże same. Ważną rzeczą jest, że malując je jesteśmy mocno w sobie, w zaufaniu i w przyzwoleniu, żeby płynęło to co najlepsze dla nas i dla naszych klientów.

 

Pokazujemy, że tuż za plecami są otwarte drzwi, wystarczy obrócić się, podjąć decyzję o wyjściu a reszta dzieje się niemalże sama

 

Dlaczego się tym zajmujecie?

Cóż, obie miałyśmy w życiu różne doświadczenia, w tym trudne, ale wyciągnęłyśmy z nich mądrość, zintegrowałyśmy i robimy to nadal. Dużo pracowałyśmy same ze sobą.

Na początku prowadziłyśmy głównie sesje z klientami indywidualnymi, potem z biznesowymi a jakiś czas temu pojawił się pomysł na obrazy transformujące. Po prostu pewnego dnia do nas przyszedł.
Chyba szukałyśmy sposobu, w jaki można wspomóc innych w dokonywaniu szybkich i efektywnych zmian opartych na głębokim zrozumieniu, sposobu, w jaki możemy podzielić się naszą mądrością i zrozumieniem z tymi, którzy chcą słuchać.

Zawieramy to wszystko w obrazach i jest to mocno wyczuwalne dla osób, które z nami współpracują, dla tych, którzy wybrali się z nami w tą podróż. Bo jest to właśnie trochę taka podróż w głąb siebie, w której towarzyszymy naszym klientom za pośrednictwem obrazów. Mamy wiele pozytywnych informacji zwrotnych w tym temacie.

W obrazach możemy zawrzeć więcej informacji, mogą one pracować w dłuższym czasie, każdy może brać z nich, tyle ile w danym momencie jest w stanie przyjąć, a potem znowu wrócić do obrazu po więcej.

 

Nasze obrazy pomagają rozszerzyć wewnętrzną perspektywę widzenia różnych rzeczy

 

W czym pomaga obraz?

Cóż, w skrócie nasze obrazy pomagają rozszerzyć wewnętrzną perspektywę widzenia różnych rzeczy m.in. problemów, które postawiliśmy sobie na drodze do bycia kim naprawdę jesteśmy, do bycia prawdziwym, wielowymiarowym sobą, kompletnym, spełnionym i radosnym.

Rozszerzenie perspektywy jest niezmiernie ważne ponieważ pozwala zobaczyć, że w rzeczywistości zawsze mamy wiele możliwości, otwiera nam oczy na dostępne dla nas potencjały, pozwala dokonywać nowych wyborów. Jest to bardzo uwalniające, uwalnia między innymi od problemów, blokad i ograniczeń.

Kiedyś widziałyśmy fajne zdjęcie kota w klatce, który patrzył przez zakratowane okienko i nie mógł wyjść. Większość z nas często czuje się podobnie, ponieważ utknęliśmy w starych schematach, przekonaniach, ograniczeniach, których kurczowo trzymamy się bo nie widzimy innych opcji. To co my robimy, to pokazujemy, że za plecami są otwarte drzwi, wystarczy obrócić się, podjąć decyzję o wyjściu a reszta dzieje się niemalże sama.

Tylko tyle, to takie proste, ale dla kogoś, kto utknął, może być trudno zobaczyć te otwarte za plecami drzwi. Tak naprawdę to nikt inny tylko my, stoimy sobie na drodze do szczęśliwego i spełnionego życia, to my, na głębszych poziomach stworzyliśmy dla siebie te wszystkie wyzwania po to żeby doświadczać i gromadzić mądrość.

 Dobra wiadomość jest taka, że kiedy weźmiemy za to odpowiedzialność, możemy też to zmienić. I w tym właśnie pomagają nasze obrazy – rozszerzają perspektywę – klepią klienta w ramię mówiąc, obejrzyj się. Pokazują, że zawsze mamy do wyboru wiele dróg i od nas zależy, którą pójdziemy, a w dalszej perspektywie, którą drogę stworzymy dla siebie.

To, co jest jeszcze istotne – nie każdy jest gotowy na sesje, nasze obrazy mogą pomóc otworzyć się na zmiany i zrobić kolejny krok w kierunku powrotu do siebie i podniesienia jakości swojego życia.

Czy same doświadczyłyśmy takiego procesu?

Tak. Same doświadczałyśmy wielu procesów i nadal ich doświadczamy. Czasem były to procesy trudne i bolesne, czasem łatwiejsze (obecnie są głównie łatwiejsze i szybsze) ale zawsze wnosiły dużo do naszego życia i pozwalały nam stawać się coraz bardziej zintegrowane i kompletne. Dzięki temu możemy też wzbogacać nasze obrazy, wnosząc do nich coraz więcej mądrości, zrozumienia i radości, co oczywiście przekłada się na wymierne korzyści dla klientów.

Co się może zmienić na konkretnym przykładzie?

Jedna z naszych klientek kupiła obraz na obfitość finansową, potem okazało się, że za ostatnie pieniądze. Zaczęło zachodzić wiele zmian w jej życiu, zaczęła otrzymywać wiele zleceń i jej sytuacja finansowa znacząco się poprawiła. Dowiedziałyśmy się o tym dopiero po roku. To jeden z przykładów. Zmiany, które mają miejsce czasem, wykraczają daleko poza zamówienie, to tak jakby klient dostawał bonus, nigdy nie wiadomo co jeszcze ulegnie zmianie, ale zawsze zmianie w kierunku tego co dla danej osoby jest najlepsze. Chcemy w tym miejscu zaznaczyć, że zmiany mogą nie być natychmiastowe, mogą być rozciągnięte w czasie. Wiele zależy tu od klienta, jego chęci, gotowości oraz tempa, w którym rozwija się. Nasze obrazy tylko towarzyszą i wspierają, a odpowiedzialność za proces i wprowadzenie zmian zawsze jest po stronie klienta.

Jeśli czujesz, że chcesz wybrać się z Nami w tą podróż ZAPRASZAMY DO KONTAKTU.
Dominika Kargol
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063930736397
Marta Krysiak
https://www.facebook.com/profile.php?id=100093820921203

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.