Muchy męskie – 5 wariantów stylizacji

 

Muchy męskie to niewątpliwie jeden z ciekawszych dodatków w modzie męskiej. Można śmiało powiedzieć, że muchy nigdy nie wychodzą z mody. Co więcej dobierać je można tak do stroju formalnego jak i casualowego. Poniżej przedstawiamy kilka wariantów, które warto przetestować.

Mucha do koszuli – jak wybrać odpowiednią?

Mucha choć jest dodatkiem małym ale za to bardzo efektownym. Na dodatek okazuje się, że przysparza ona wielu problemów właścicielom, którzy nie wiedzą z jakimi elementami garderoby powinna zostać zestawiona. Tak jest chociażby z koszulami. Przy wybieraniu ich do muchy warto kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Na przykład przy stroju bardzo formalnym, czyli fraku obowiązuje mucha biała, natomiast do smokingu zakłada się wyłącznie czarną. Za to koszule w tych przypadkach koniecznie powinny być czysto białe. Sprawą, której nie wolno zignorować w doborze muszki to kołnierzyk koszuli. Jego rozmiar koniecznie musi być proporcjonalny do twarzy, muszki, a także klap w marynarce. Idealna pod muchę będzie koszula z łamanym kołnierzykiem. Tego rodzaju elementy garderoby są wykonane z bardzo wysokiej klasy materiałów i nadają się na formalne przyjęcia. Taki zestaw powinno się zakładać jedynie wieczorem. Odstępstwem od reguły będzie okazja jaką jest wesele. Kolejną, jednocześnie bardzo bezpieczną opcją jest klasyczny kent i kołnierzyk pół-włoski. W tym przypadku rogi kołnierzyka powinny delikatnie wystawać spod muchy do koszuli. Właśnie wtedy uzyska się elegancki efekt ramy.

Mucha wiązana – czy tylko dla konserwatystów?

Mucha wiązana jest w wielu kręgach uważana za jedyny właściwy wybór. Choć mogłoby się wydawać, że wybierają ją jedynie osoby uczestniczące w bardzo oficjalnych uroczystościach to okazuje się, że sięgają po nie także osoby noszące muchę na mniej formalne spotkania. Wszystko przez to, że jej wiązanie nie jest takie trudne, a efekt naprawdę potrafi pozytywnie zaskoczyć. Nie należy zniechęcać się jeśli przy pierwszych próbach efekt nie będzie zadowalający. Powszechnie przyjmuje się bowiem, że nawet nieco nieschludnie zawiązane muszki i tak są lepsze od tych gotowych. Wyjątkiem mogą tu być gusta kobiet, którym podobno znacznie bardziej podobają się rozwiązania symetryczne.

Muszki kolorowe – dopełnij strój casual

Muszki kolorowe również występują w wersjach wiązanych i gotowych. Decyzję o tym, która wybrać pozostawia się już samemu mężczyźnie. Tego rodzaju dodatki świetnie sprawdzają się na różnego rodzaju przyjęciach towarzyskich, urodzinach, czy też nieformalnych spotkaniach. Można je zestawiać nie tylko z marynarkami, ale również sweterkami z dekoltem w serek. Ważne jest jednak to, by zachować odpowiednie proporcje co do kołnierzyka koszuli i postury mężczyzny. Na muszki o większych rozmiarach powinni sobie pozwalać jedynie naprawdę rośli panowie. Należy pamiętać, że muszki kolorowe nie muszą być od razu mało poważne. W tym przypadku chodzi jedynie o ożywienie wizerunku i podkreślenie swojego indywidualizmu.

 

 

Mucha połączona z szelkami – bądź zauważony

Mucha połączona z szelkami np z https://modini.pl/10-muszki-meskie-i-muchy to prawdziwy hit i szczyt w modzie męskiej. Mimo iż szelki cały czas ustępują miejsca paskowi do spodni to można je spotkać i nabyć w coraz większej ilości sklepów. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które zdecydowanie urozmaica stylizację i podkreśla charakter jej właściciela. Jeśli ktoś kojarzy szelki wyłącznie z małymi chłopcami to niech sprawdzi w czym występował filmowy James Bond. Dla osób które pragną się wyróżnić poleca się zestawy kolorowe, ale jednocześnie zawierające współgrające ze sobą elementy (mucha, szelki). Wybierając szelki koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to jaki jest ich sposób zapięcia i krój. Mowa tutaj o rozwiązaniu na guziki i klipsy. Jak i kroju typu Y i X. Ten pierwszy to szelki z pojedynczym paskiem z tyłu, a drugi to podwójny pasek w tylnej części. Pamiętać należy również, że jeśli zakłada się tego rodzaju dodatki to musem jest rezygnacja z paska do spodni. Dobór tych trzech dodatków byłby po prostu niestosowny i niezgodny z ogólnie przyjętymi zasadami mody męskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.