Masaż z zastosowaniem mis tybetańskich – na czym polega i jakie przynosi korzyści?

Wśród wielu rodzajów masaży, szczególną uwagę zwraca zabieg z wykorzystaniem mis tybetańskich. Te specjalnie wyprodukowane misy, które różnią się nie tylko rozmiarami, lecz przede wszystkim wydobywanymi z nich tonami, pozwalają przeprowadzić głęboko relaksujący masaż. Na czym dokładnie polega masaż z wykorzystaniem mis tybetańskich? Na jakie korzyści mogą liczyć osoby poddające się takiemu zabiegowi?

Misy tybetańskie i ich kojące dźwięki

W masażu z misami tybetańskimi kluczowe jest ich ułożenie wokół ciała i/lub na ciele. Masażysta korzysta ze specjalnie wyprodukowanych mis, z których wydobywane są dźwięki w szerokim zakresie tonów. Te elementy dopasowuje się do obszarów ciała, które mają być w ten sposób masowane, a także do efektów, jakie chcą uzyskać osoba masowana i masażysta.

Dźwięki wydobywane są poprzez delikatne uderzanie o misy pałeczkami filcowymi. Powstają przyjemnie brzmiące dźwięki. Ponadto misy zaczynają drgać, dzięki czemu podczas układania ich na ciele, delikatne wibracje przenikają głęboko przez tkanki, aż do poszczególnych układów w organizmie. Jeśli interesuje nas tego typu masaż, warto poszukać osoby doświadczonej, która zagwarantuje przeprowadzenie zabiegu masowania w odpowiedniej atmosferze i mając na uwadze potrzeby i problemy zdrowotne osoby masowanej. Specjalisty w tym zakresie można poszukać np. za pomocą wyszukiwarki https://gabinetymasazu.pl/.

Korzyści z masażu z misami tybetańskimi

Dźwięki o odpowiednich tonach oraz subtelne wibracje, które przenikają przez ciało, przynoszą organizmowi szereg korzyści, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Przede wszystkim można liczyć na głęboki relaks oraz zniwelowanie napięć, które pojawiają się w ciele. Te pozytywne efekty odczuwane mogą być nawet przez dłuższy czas po zakończonym masażu.

Kolejne efekty, dla których warto się poddać takiemu zabiegowi, to skuteczniejsze usuwanie toksyn z organizmu, poprawa przemiany materii, efektywniejsza regeneracja oraz szybsze gojenie się ran.
Niwelowanie rozmaitych dolegliwości

Dźwięki i wibracje uzyskiwane poprzez uderzanie w misy tybetańskie, pozwalają ograniczyć dolegliwości bólowe, szczególnie w obszarach, które w tej kwestii bywają najbardziej problematyczne. To dlatego misy układa się m.in. w odcinku lędźwiowym, w okolicach karku, barków, ale i głowy.

Można liczyć na zmniejszenie dolegliwości, które towarzyszą schorzeniom przewlekłym, w tym przy problemach ze stawami. Do tego osoby będące po takim zabiegu łatwiej zasypiają, mają mniejsze lęki i są w stanie skuteczniej walczyć z objawami depresji.

Dla kogo masaż misami tybetańskimi?

Masaż, podczas którego korzysta się z mis tybetańskich, jest dostępny dla większości osób. Sprawdza się u osób w różnym wieku, z rozmaitymi schorzeniami, a nawet u kobiet w ciąży (choć nie w pierwszym trymestrze). Przeciwwskazań jest niewiele, ale przed jego wykonaniem warto zasięgnąć porady specjalisty, aby mieć pewność, że masaż przyniesie pożądane efekty i będzie przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.