Kiedy marzysz o bezpiecznej samodzielności

Własna działalność to najlepsza inwestycja. Każdy marzy o bezpiecznej samodzielności. A kiedy w Twojej głowie krystalizuje się już pewien pomysł, możesz podjąć kroki, aby stać się sama sobie szefem.

Pamiętam swój czas po urodzeniu dzieci, kiedy przy tak ogromnym nawale obowiązków marzyłam o tym, aby móc się realizować jak nigdy wcześniej. Kiedy dajesz siebie innym instynktownie marzysz o tym, aby mieć swoją i tylko swoją część życia. Kup-czas.pl to usługa, która umożliwia prowadzenie firmy bez rezygnacji z rodziny, czy etatu, dla osób kształtujących konkretny pomysł biznesowy.

Urlop wychowawczy albo zmiana pracy, wychowanie dzieci, albo powrót do zawodu po dłuższej przerwie. Nie zawsze jest tak, jak byśmy chciały. Czasem powrót do pracy staje się niemożliwy, czasem nawet nie ma dokąd wracać, długa nieobecność na rynku pracy powoduje to, że wypadamy z obiegu. Albo inaczej: tkwisz na etacie, który cię nie satysfakcjonuje i w pełni nie rozwijasz swojego potencjału, ale masz rodzinę, zobowiązania i bardzo trudno rzucić to wszystko by „móc się realizować”.

Biznesy na szpilkach przebojem zdobyły świat przedsiębiorców i mediów. Spektakularne albo wyjątkowo kreatywne pomysły to czasem praca wielu lat lub sztab specjalistów. Czy młoda mama na etacie może założyć firmę, nie rezygnować od razu z pracy i nie lekceważyć roli matki i żony? Okazuje się, że tak, bo istnieje usługa, która jej to ułatwi.

ztlasjerpb0-valeria-zoncoll

Jak to działa?

Kup-czas.pl to dość nowatorska na naszym rynku usługa. Oferuje pomoc w realizacji pomysłu biznesowego bez utraty bezpieczeństwa związanego z rezygnacją z firmy i bez strachu przed kosztami działalności gospodarczej. Daje szerokie wsparcie osobom, które mają pomysł na biznes, chcą go prowadzić, ale nie chcą rezygnować z dotychczasowej pracy. To usługa dla osób, które mają już pewne doświadczenie zawodowe i konkretny pomysł.

Usługę wyróżnia to, że klient nie musi nawet zakładać sam działalności, mieć siedziby, opłacać całego etatu personelu. Początkowo działa w stu procentach na zasobach i doświadczeniu usługodawcy. Samodzielnie przedsiębiorca musiałby zatrudnić osobę, przynajmniej na pół etatu na przykład do obsługi sklepu internetowego. Natomiast tutaj jedna osoba koordynuje takie zadanie w kilku „firmach-projektach”, a pomysłodawca opłaca 1/4 czy 1/8 część etatu. To daje poczucie wsparcia ze strony specjalistów oraz oszczędność na lokalu, na ZUS-ie, na pracowniku. To generuje nawet 80% oszczędności.

Współpraca trwa, dopóki dany projekt nie osiągnie pewnego obrotu, który umożliwi samodzielne zatrudnienie pracowników na pełny etat, wynajęcie własnego biura i zakup własnych narzędzi. Do tego czasu pełna koordynacja. Z usługi korzystają różne rodzaje firm: od produkcyjnych, przez e-commerce po klasyczne biznesy typu salon fryzjerski.

Zmęczeni korporacją…

Tak jak w korporacji czy kiedy zostajemy na dłużej w domu, w pewnym momencie następuje zmęczenie materiału, tak samo we własnej działalności. Kiedy ktoś się kręci w kółko wokół jednego tematu w końcu jest nim przemęczony. Często na początku w firmie szef jest też pracownikiem i robi wszystko, a praca dla siebie staje się kulą u nogi, także biznes stworzony z pasji. Kup-czas.pl oferuje prowadzenie firmy za nas, według naszych wskazań i pomysłu. My poświęcamy firmie tyle czasu ile chcemy i ile potrzebujemy aby monitorować działania, np. godzinę dziennie na Skype. Nasza fizyczna obecność nie jest niezbędna.

Jak to określa założyciel firmy kup-czas.pl Bartosz Marek Kochanowski: jego klientami nie są osoby wybitnie przedsiębiorcze – bo te sobie radzą same prędzej czy później. Nie są nimi także osoby niezdecydowane, bez konkretnego pomysłu. Właśnie osoby na granicy, czyli z pewnym doświadczeniem zawodowym i osoby z konkretną pasją i wizją spełniają się w tym najlepiej. Co jeśli to właśnie ty?

Spełnienie to podstawa szczęśliwego i dostatniego życia – każdy marzy o tym, żeby się usamodzielnić, prawda? Tylko czasem naprawdę trudno pożegnać się z łatwiejszą ścieżką. Łatwiej jest narzekać na wysokie koszty firmy, niż działać? Rozwiązanie, to właśnie tego rodzaju szklarniowe warunki. Można zyskać wiedzę, niewiele ryzykując. Pracować, a na boku rozwijać się, uczyć, spełniać. Czy wiesz, że czując jak się bezpiecznie rozwijasz, możesz stać się bardziej efektywna i kreatywna na obecnym stanowisku? Takie osoby awansują, stają się ludźmi sukcesu.

To poduszka, zabezpieczenie na czas kryzysu, na przykład jeśli firma zostanie zamknięta, a ty chcesz, żeby rodzina żyła nadal na takim samym poziomie.

Podstawa to organizacja czasu, który w prowadzeniu kilku firm-projektów jest liczony prawie w minutach, dzięki temu jedna osoba może prowadzić kilka projektów naraz, czyli np. pełnić w czterech firmach funkcje, która zajmuje dwie godziny na firmę. To działa dzięki wiedzy, doświadczeniu i obyciu biznesowemu zespołu kup-czas.pl

fmd_cru6otk-cathryn-lavery

Co moja firma mogłaby robić?

Proste biznesy prawie zawsze się udają. Gorzej z tymi skomplikowanymi. To splot kilku czynników jak zbyt szybka rezygnacja, brak motywacji i chęci. Warto wiedzieć, że mało komu udaje się pierwszy biznes. To proces edukacji i rozwoju. W większości przypadków to nauka na błędach, dwóch, trzech czy pięciu biznesów. Trzeba mieć otwarty umysł analizować otoczenie i słuchać – wtedy biznes wyjdzie.

Warunki konieczne to chęć i pomysł. Dla niektórych to pierwszy krok do sukcesu. Kup-czas.pl te osoby wspiera od samego początku. Analizujecie biznesplan, który masz w głowie, rozmawiacie o wątpliwościach. Następnie jest organizacja zasad i procesów firmy – to kluczowe. Już wtedy masz świadomość tego, jak firma będzie działać. Dopiero potem następuje realizacja właściwa i korygowanie planu. Definiowanie produktu i jego potencjału na rynku, promocja – i gotowe. Zapewnione jest w zależności od potrzeb wszystko od lokalu, przez wysyłkę, magazyn skończywszy na księgowości itd.

Kup-czas.pl pozostaje wykonawcą poleceń właściciela. Doradzają i wskazują błędy innych właścicieli. Ale to ty zostajesz pomysłodawcą i głową projektu, bo to ty wiesz najlepiej, jak trafić do swojego klienta czy jak dostosować produkt. Stale monitorujesz to, co dzieje się w twojej firmie.

Samodzielna, własna firma!

Określenie, czy twój pomysł będzie sukcesem zajmuje około roku. To kres intensywnej nauki, kiedy pomysł jest sprawdzany i modyfikowany. W tym czasie dokonuje się istotnych dla biznesu zmian. W tym czasie odbywasz przyspieszony kurs przedsiębiorczości na żywym organizmie. Aby zyskać niezależność potrzeba dużo pracy i czasu – jak się okazuje można go kupić.

Jeśli twój pomysł biznesowy dopiero się krystalizuje, masz szansę go skonsultować. Poszukiwanie konkretów sprowadza się do zadania pytania: co byś zrobił, gdybyś dostał sądowy zakaz pracy na etacie? To się dzieje i jak sobie radzisz? Jeśli wierzysz, że pomysł da radę, to fajnie. Ale jeśli etat daje ci komfort, to zostań w tym. Czasem odpowiedź na to pytanie daje pewność tego, co należy zrobić, w którym kierunku iść. Kup-czas.pl stara się wspomagać tych, którzy są na granicy tej pewności. To dla tych którzy chcą zrealizować swój pomysł biznesowy ponadprzeciętnie.

Dla kobiet twórcza praca jest niesłychanie ważna, to często inspiracja i siła życia. Na przykład mąż musi chodzić do pracy, żona zostać w domu. Oczywiście to jest czas produktywny bo wychowuje dzieci i prowadzi dom, ale chciałaby coś robić, choćby dla poczucia własnej wartości. Model biznesowy jaki oferuje kup-czas.pl wpisuje się w urlop wychowawczy, kiedy masz małe dziecko i trochę czasu żeby pomyśleć. Oczywiście jest dużo pracy dookoła, ale można popracować i nadal się rozwijać w wymarzonym kierunku. Nie musisz pracować fizycznie, jest firma która większość pracy wykona za ciebie. A odbycie dziennie pół godziny rozmowy na Skype i przekazanie nam wytycznych jest możliwe. Nawet jeśli dziecko pójdzie spać. Da się to zrobić.

Magdalena Tatar

8 thoughts on “Kiedy marzysz o bezpiecznej samodzielności

  1. Ciekawa inicjatywa i przypomina mi trochę inkubator przedsiębiorczości, ale może to błędne skojarzenie. Sama prowadzę firmę i dopiero po 1,5 roku jej działalności mogę powiedzieć, że prosperuje tak, jak zakładałam 🙂

  2. Świetnie, że powstają takie inicjatywy 😉 W dobie, kiedy większość firm upada w przeciągu pierwszego roku jest potrzeba na profesjonalne wsparcie biznesowe. Dodatkowo, jeśli jeszcze chce się zachować balans pomiędzy życiem zawodowym a rodzinnym 😉

  3. Myślę, że dobrze wiedzieć o takim rozwiązaniu. Powinno to dotrzeć do jak największej liczby ludzi. My mieszkamy w Wielkiej Brytani i tutaj założyć swoją działalność może naprawdę każdy. Nie jest to jakoś utrudniane kosztami, całą toną papierów, czy problematycznym załatwianiem. Czyli da się??

    1. Da sie i jest łatwiejsze. Tu szczególnie warto podkreślić możliwość przedłużenia okresu ochronnego pomiędzy rezygnacją z poprzedniej pracy i własną firmą. Dzięki temu można mieć i to i to 🙂

  4. Oj tak, ja jestem na etapie wypadania z rynku, ponieważ wybrałam kilka lat bycia z dziećmi… Marzę o bezpiecznej samodzielności i stabilizacji, może kiedyś się uda 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.