Dzień z dzieckiem poza Lublinem

Chociaż sam Lublin jest niewątpliwą atrakcją turystyczną, to czasem warto wyjechać poza jego obszar, by cieszyć się pożytecznie spędzonym czasem wolnym.

Wszyscy ci, którzy planują chociaż jeden dzień wolny poza tym miastem, mają do wyboru szereg atrakcji.

Na pewno warto wybrać się do Kazimierza Dolnego, by podziwiać tamtejszy rynek. To tam mieści się zabytkowy kościół farny. Można udać się też nad Wisłę, by odpocząć na tamtejszych bulwarach. Nieopodal Kazimierza mieści się Nałęczów. Sporą atrakcją jest tamtejszy aquapark i Park Zdrojowy. To nie tylko relaks dla dorosłych, bo dzieci znajdą tam spory plac zabaw.

Na dalszą wycieczkę proponujemy też Zamość. To „Perła Renesansu”, a Stare Miasto zostało wpisane już dawno na listę UNESCO. Małych i dużych zachwycą ozdobne arkady i niewielkie ryneczki, jakie znajdują się pomiędzy zabudowaniami. Na Zamojszczyźnie warto odwiedzić też pierwszy w tej części kraju Park Dinozaurów. Dokładnie w Krasnobrodzie zobaczyć można prajaszczury – najlepiej wycieczkę po ogrodzie pełnym gadów odbyć z przewodnikiem, który opowie o tych stworzeniach.

Wszyscy ci, którzy chcą jednak spędzić czas na łonie natury, mogą wybrać się nad jezioro Firlej. Znajduje się ono jakieś 40 kilometrów od Lublina. To tam można się opalać, kąpać czy korzystać z wszelakich sportów wodnych. Firlej to doskonałe miejsce nie tylko na jeden dzień. Okoliczne ośrodki wypoczynkowe oferują tu też komfortowe noclegi.

Niecałe 100 kilometrów od Lublina znajduje się też Okuninka. To typowo wakacyjna miejscowość nad Jeziorem Białym. To kolejny punkt typowo wypoczynkowy. Dzieci mogą szaleć w jeziorze i bawić się na licznych placach zabaw. Na dorosłych czeka szereg barów i pubów, gdzie wieczorami urządzane są dyskoteki.

Jeśli ktoś szuka jednak czegoś więcej niż tylko relaksu i odpoczynku na świeżym powietrzu, powinien wybrać się w okolice Trojanowa. Niecałe 80 kilometrów od Lublina (w stronę Warszawy) znajduje się Farma Iluzji. Ten magiczny park zapewni moc uciech całej rodzinie. To miejsce, gdzie zabawa łączy się z nauką. Po zakupieniu biletu każdy przenosi się do świata złudzeń. Oprócz iluzjonistycznych eksperymentów czekają tu też dmuchane zamki, mini zoo, piracka plaża, trampoliny, tyrolka, plac zabaw dla najmłodszych czy karuzela łańcuchowa. Warto zabrać ze sobą prowiant na ognisko, bo na Farmie Iluzji można takie rozpalić (w wyznaczonych miejscach).

Tym, którym jeszcze mało wrażeń, proponujemy wybrać się do Chełma. W mieście otworzono niedawno największy aquapark w całym województwie. Ale to nie jedyna atrakcja, na jaką można tutaj liczyć. Warto odwiedzić Chełmskie Podziemia Kredowe. Najmłodszych na pewno zainteresuje opowieść o Duchu Bieluchu, który krąży w labiryncie podziemnych chodników. Tam zresztą utworzono trasę turystyczną – nie każdy bowiem wie, że stara kopalnia kredy jest obiektem zabytkowym, unikalnym w skali kraju i całej Europy.

Oczywiście w samym Lublinie tez czeka na nas moc atrakcji. Można pójść na spacer po Starym Mieście, iść do Muzeum Wsi Lubelskiej, odwiedzić Zamek Lubelski albo wspiąć się na sam szczyt Wieży Trinitarskiej, by podziwiać niecodzienne widoki całej okolicy.

Artykuł przygotowany na podstawie oferty Parku Rozrywki Farma Iluzji oferującego aktywną rozrywkę dla całej rodziny.

One thought on “Dzień z dzieckiem poza Lublinem

  1. Z dziećmi jak najbardziej warto jest wybrać się raz na jakiś czas gdzieś dalej, w końcu w Polsce nie brakuje naprawdę wielu ciekawych miejsc. Ja sama byłam z dziećmi w Rabkolandzie – https://www.rabkoland.pl – i fajnie się bawiliśmy. Wspólne spędzanie czasu naprawdę potrafi zbliżyć rodziców i dzieci. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.