Czy mogę umilić Ci dzień? Poczęstuj się komplementem!

Każdy komplement, który pochodzi z serca, pełen dobrych intencji, może mieć ogromny wpływ na czyjś dzień, tydzień, a nawet życie. Ale istnieją pewne komplementy, które znaczą więcej niż inne. Pochwała dla fryzury na pewno umili komuś dzień. Ale to powierzchnia, sami dobrze wiemy, że dzisiaj czujemy się atrakcyjni, jutro mniej. Są słowa, które szczerze wypowiedziane zostają w nas na długo i na myśl o nich czujemy ciepło. Najlepsze komplementy. Częstuj się!


1. „Sprawiasz, że się uśmiecham”.

Jednym z najpiękniejszych na świecie uczuć jest to, że potrafisz wywołać u kogoś uśmiech. Wiesz, że jesteś rozjaśniasz cienie w życiu innych osób. To sprawia, że Ty czujesz się szczęśliwy. To sprawia, że odbiorca czuje szczęśliwy. Takie szczęście jest groźne… bo rozprzestrzenia się dalej. Co za wspaniała rzecz!


2. „Jesteś piękna … wewnątrz i na zewnątrz!”

Komplement dotyczące wyglądu fizycznego często dają impuls do podbudowania ego. Niestety to trwa krótko. Ale to, że ktoś powie, że masz piękną duszę – wow. To coś znaczy. Mówią ci, że jesteś wspaniałą osobą i, że doceniają kim jesteś.

 

vboa34qcw4w-seth-doyle
3. „Będziesz  wspaniałym rodzicem!”

Jako rodzic, jesteś jedynym, który formuje małe dziecko w dorosłą osobę. Rodzic ma największy wpływ dziecko: powołuje je do życia, czyni szczęśliwym, wychowuje na mądrą osobę. Co lepszego można usłyszeć niż to, że będzie się doskonałym rodzicem? Kiedy słyszysz taki komplement, wiesz, ze jesteś postrzegana/y jako odpowiednia osoba do podjęcia tego odpowiedzialnego wyzwania.


4. „Jesteś taka
pozytywna!”

Gdybyśmy byli przysłowiową szklanką, to byłaby do połowy pełna. W każdej sytuacji widzimy pozytywy albo rozwiązanie. Oprócz tego, pozytywna osoba jest znacznie łatwiejsza niż negatywna. Działając optymistyczne przyciągasz ludzi do siebie i sprawiasz, że jesteś kimś, z kim ludzie chcą przebywać stale.


5. „Zawsze masz dla mnie czas…”

Gdy ktoś Ci to mówi daje sygnał, że jesteś jedyną osobą, na która zawsze mogą liczyć kiedy są w kropce. Jesteś prawdziwym, niezawodnym, pewnym przyjacielem.


6. „Ty byś mnie nie oszukała.”

Gdy ktoś mówi, to znaczy że myśli, że jesteś szczery w swoich słowach. Nie głosisz pustych słów. Nie mówisz, ze coś zrobisz i poprzestajesz na słowach. Twoje słowa są wspierane przez działania. To jest prawdziwy powód do dumy.


7. „Jesteś jak powiew świeżego powietrza!”

Pomyśl o gorący letni dzień. Słońce praży, powietrze jest nieruchome i można poczuć się jak na patelni. Nagle słodki, chłodny letni wiatr nad Tobą. Ahhhhh. Co za rozkosz! Cóż, kiedy ktoś mówi ci, że jesteś jak powiew świeżego powietrza, to świadczy o tym że ożywiasz atmosferę, inspirujesz i emanujesz zaraźliwą energią. Wśród większości osób, które są takie same, nie wyróżniają się niczym – ty jesteś inna/y. Jesteś jasnym punktem w ponurym dniu innych.


8. „Jesteś wspaniałym przykładem!”

Jeśli powiedziano nam, że jesteśmy wspaniałym przykładem dla innych jest to jeden z najlepszych komplementów. Jesteś prawdziwym wzorem do naśladowania; ktoś wskaże cię jako autorytet, jako mądrą osobę, albo przykład. Czegokolwiek chcesz: samodzielności, przedsiębiorczości, zaradności… Jest coś co robisz lepiej od innych.


9. „Godna zaufania.”

To nie łatwe znaleźć kogoś komu można zaufać. Powiedzieć o sobie prawdę, otworzyć się. Łatwo można się sparzyć i zniechęcić. Jeśli jesteś godny zaufania, osoby z Twojego otoczenia będą wiedzieć, ze ich wysłuchasz i zrozumiesz, a także że obiektywnie wyrazisz swoje zdanie. Bez oceniania. Zaufanie to piękny prezent.


10. „Dziękuję za to, że jesteś!”

Ten krótki, prosty komplement to jedna z najlepszych rzeczy, ktoś można usłyszeć. Akceptacja i uznanie tego kim jesteś. Doceniają cię za to, co wnosisz do ich życia. Co za piękna rzecz!

2 thoughts on “Czy mogę umilić Ci dzień? Poczęstuj się komplementem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.