ZASMAKUJ ŻYCIA I STAŃ SIĘ ŚWIREM !

NI7A6198

 

Moje życie od stóp do głów wypełnione było kontrolą. Największa częścią ciała była moja  głowa, która wszystko chciała zracjonalizować. Głowa miała wiele twarzy,a  wśród nich największą była POWAGA. Była to tak wielka powaga, że głowa nie potrafiła jej unieść, nieustannie się potykając się  i zaliczając glebę…

Ostatnio na kanale „Time for business”  usłyszałam, że ” aby z sukcesem prowadzić swój biznes i wyróżniać się na rynku musisz być świrem„.  Tak, tak, tak …  żeby zbudować coś wyjątkowego, wyróżniającego się w tłumie trzeba być stukniętym i niepoważnym ! Prawdziwa ludzka natura, z którą się rodzimy i która sukcesywnie potem tępimy jest wyluzowana, radosna i niewinna. Czasy, kiedy  odcinamy się od tego, stajemy się ciepiętnicami i cierpiętnikami, niczym młody Werter – zamykają nas w nijakości nie pozwalając odnieść sukcesu.   Gurdijev kiedyś powiedział, że „współczesny człowiek jest zahipnotyzowany swoim działaniem”. Może  takie  stało się niegdys i moje życie ? Te dwa słowa – szybko i więcej odsuwają nas od prostej prawdy życiowej , która każe nam biec Niewiadomogdzie i Niewiadomozjakiegopowodu.

babski blues
babski blues

Związki, miłość i finanse. Czy myślisz, że jesteś w stanie osiągnąć to wszystko,   wrzucić na luz i być szczęśliwa ? Czy możesz coś traktować w sposób uważny, ale nie poważny ? Eckhard Tolle to bardzo mądry człowiek ! W swojej książce „Potęga Teraźniejszości”  pisze, że  „Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.”

Uczciłam sylwestra po raz trzydziesty piąty i mam apetyt na coraz bardziej absurdalne pomysły, coraz częściej moja dziecięca naiwność daje mi więcej nowych możliwości. „Masz ochotę pójść z nami na sanki? ” „Przebierzesz się za teletubisia i wyjdziesz tak na miasto ?” „Zrobisz wpis zatytułowany : Najbardziej kompromitujące fakty na mój temat ”  Daję jaskrawe pomysły :), ale coraz mniej rzeczy przestaje być nie możliwych, kiedy sobie na nie pozwalam. Widzę wtedy jasno, że słońce świeci dla wszystkich tak samo, ale nie każdy jest w stanie sycić się jego blaskiem. Jeden pobiegnie zziajany i zmęczony, drugi w ogóle nie wyjdzie na zewnątrz a trzeci odnajdzie w nim drogę do domu. Aby nie być gołosłowną i dać wam przykład, że dla  ludzi spontanicznych życie ma swój smak,  bo  żaden pomysł nie wydaje się być niedorzecznym i głupim.

NI7A6291

NI7A6310

 Zwariowane pomysły na biznes, które odniosły sukces

  • Wakacje to dla większości ludzi czas odpoczynku i relaksu.Twórcy projektu Vocation Vacations uwadniają, że leżenie plackiem na plaży nie jest dla wszystkich.  Doszli oni do wniosku, że wakacje mogą też służyć do sprawdzenia się  w niecodziennych zawodach, które zawsze chcieliśmy wykonywać – albo chociaż  się w nich sprawdzić. Możesz więc sprawdzić, czy w alternatywnej rzeczywistości dałbyś radę  jako kowal, opiekun zwierząt czy pracownik winnicy. Ludzie płacą więc za możliwość pracy w wakacje, dzisiaj Vocation Vacations są częścią PivotPlanet.
  • Zestaw treningowy dla kota. Wszyscy wiemy, jak bardzo  koty są nieokiełznane. Dlatego powstał  CitiKitty – zestaw treningowy dla kota. Dzięki niemu istnieje całkiem spora możliwość do tego, że twój kotek zacznie korzystać z toalety i zapomnisz o brzydkich  rozwiązaniach kociej fizjologii. Zestaw CitiKitty w ciągu pierwszego roku swojej działalności przyniósł pomysłodawcy ponad milion dolarów !
  • Skrzynka do św. Mikołaja. Rodzice na całym świecie chcąc zaserwować swoim maluchom nieco frajdy, zamawiają list od świętego mikołaja. Wydatek nie jest zbyt duży – 9.95$ za uśmiech malca wydaje się być sprawiedliwą ceną. Z takiej opcji skorzystało ponad 300 kilkadziesiąt tysięcy klientów, czyniąc w ten sposób pomysłodawcę milionerem.
  • Darmowe Alibi. Zdarza się, że po prostu nie chce ci się iść do pracy… czasami nawet bardzo często.domu? Możesz iść do lekarza i udawać grypę, albo po prostu zamówić alibi od wirtualnego dostawcy wymówek. Co miesiąc tysiące pracowników korzysta z tej możliwości.

nowe

Nie namawiam do kreowania pomysłów głupich, tylko takich, które waszym zdaniem odpowiedzą na czyjeś potrzeby i będą spójne z wami. Zamknięcie się w schemacie powoduje utratę wrażliwości. Każdy z nas jest posiadaczem, lub posiadaczką wrażliwej, zmysłowej i miękkiej części siebie. Każdy z nas ma serce, które pozwala dostrzec piękny krajobraz, zasmakować pysznych truskawek, usłyszeć piękna muzykę i się wzruszyć. Uwielbiam ludzi spontanicznych, kocham absurdalne pomysły i dziewczyny, bez których nie byłoby tych zdjęć na moim blogu 🙂 Czarodziejki Agatę i Anię. A Wy jakie macie zwariowane pomysły ?

NI7A6156

 

Make up, włosy – Agata Firlej 

Foto – Anna Paśnik 

2 thoughts on “ZASMAKUJ ŻYCIA I STAŃ SIĘ ŚWIREM !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.