Wózek 2w1 – jakie cechy powinien mieć idealny model?

Wybory dotyczące naszych najmłodszych członków rodziny nie należą do najprostszych. Tak samo jest w przypadku doboru odpowiedniego wózka, który będzie musiał sprawdzić się w wielu, także tych nieprzewidywalnych sytuacjach. Dziś przybliżymy bardzo popularna kategorię jaką jest wózek 2w1.

 

Wózek 2w1 cechy charakterystyczne

Wózek 2w1 to nic innego jak wózek składający się z dwóch modułów. Na początku, gdy dziecko jest noworodkiem i małym niemowlakiem na stelaż montuje się gondolę. Ona ma na celu jak największa ochronę dziecka przed warunkami atmosferycznymi przy jednoczesnym dopływie świeżego powietrza. W momencie gdy maluszek zaczyna wyrastać z pierwszej opcji na stelaż można zamontować siedzisko, które w tej opcji znajduje się w komplecie. Wówczas wózek zostaje przekształcony w spacerówkę. Tego rodzaju wózki są bardzo uniwersalne i wystarczają na stosunkowo długi czas.

Wózek 2w1 – na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Wiemy już z czego składa się wózek 2w1 teraz pora na jego właściwości. Całą pewnością jednym z pierwszych elementów, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie są koła. Prosta zasada, która zawsze się sprawdza to ta mówiąca, że czym są one większe tym wózek będzie łatwiej pokonywał nierówności terenu. Najczęściej wybieranymi są te pompowane, ponieważ zapewniają największy komfort jazdy podróżującemu maluchowi. Bardzo dobrze wybierają one dziury, a także z łatwością pokonują krawężniki. Sprawdzą się także w sytuacji, gdy rodzice wybierają się na częste spacery po lesie, bądź nierównych polnych drogach. Dodatkowo opisywane koła powinny być wyposażone w funkcje skręcania i jej blokadę. Jest to bardzo ważna opcja sprawdzająca się zwłaszcza podczas manewrowania między sklepowymi półkami, czy na zatłoczonych chodnikach. Opcja blokady świetnie sprawdzi się na nierównym terenie, gdzie skręcanie może pogarszać prowadzenie się wózka. Kolejnym elementem na który powinno się zwrócić uwagę jest długość gondoli. Ma on szczególne znaczenie gdy maluszek rodzi się na zimę. Wówczas towarzyszyć mu będzie w wózku śpiworek lub kołderka, które zajmują sporo przestrzeni. Wymiary, a także ciężar wózka 2w1 również należy dopasować do swoich możliwości. Tego rodzaju pojazdy są stosunkowo ciężkie, dlatego też każdy kilogram mniej, ma znaczenie przy wnoszeniu ich np. na 3 piętro. Sprawdzić również należy wymiary po złożeniu. Może się okazać, że niektóre modele będą zajmowały zbyt dużo miejsca i niemożliwym będzie przewożenie ich w bagażniku samochodowym.

Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że wózek 2w1 kupiony chociażby tutaj https://zakupydladzieci.pl/pl/c/Wozki-wielofunkcyjne-2w1/64 ma być nie tylko funkcjonalny, ale również atrakcyjny wizualnie. Rodzice muszą z nim spacerować z przyjemnością, zwłaszcza, że nie jest to zakup na miesiąc, dwa, a co najmniej na rok lub dwa. W wyglądzie można również stawiać na uniwersalność, gdy chce się zachować wózek na planowaną kolejna pociechę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.