”TYM CO NAPRAWDĘ SIĘ LICZY JEST INTUICJA”

Według fizyki,naszymi oczy­ma możemy spostrzegać jedynie 8 procent istniejącego widma promieniowania. Dopóki więc koncentrujemy się jedynie na tym, co widoczne dla oczu, dopóty wcale nie widzimy 92 procent rzeczywistości. JUŻ EINSTEIN POWIEDZIAŁ: ”TYM, CO NAPRAWDĘ SIĘ LICZY, JEST INTUICJA”. Kiedy w życiu opierasz się jedynie na to co logiczne możesz osiągnąć tylko część swojego potencjału.

Wprawdzie intuicja to również widzenie, tyle że oczyma duszy. Umiejętność słuchania intuicji otworzyła mnie na coś zupełnie nadzwyczajnego. Życie stało się przygodą, bo wybory podejmowane w oparciu o intuicję są zaskakujące. Pojawia się uczucie, że życie mnie niesie, nie muszę już się siłować i stawać na rzęsach.
Jak to się dzieje? Doznajemy nagłego „olśnienia”, które przychodzi jako coś nie­oczekiwanego? Mówi się ludzie mają „nosa”, a inni, że czują coś „w trzewiach”.
Intuicja może zrodzić się, gdy przestajemy intensywnie myśleć o swoim problemie. Zadajemy pytanie z ufnością, że odpowiedź przyjdzie, bo intuicja jest naturalną zdolnością człowieka. Iskra, twórcza siła, kreatywna energia, doradca w życiu codziennym.

Kiedy brakuje nam zaufania do tego cennego narzędzia, zanika również nasze prawdziwe Ja. Jakie są konsekwencje utraty samego siebie? Nie żyjemy wtedy w pełni a jedynie odtwarzamy życie. Stajemy się niespełnieni, sfrustrowani i  wściekli na siebie i innych i w efekcie nieznośni.

Racjonalność pozwala nam posiadać wiedzę na jakiś temat, zrozumieć go, natomiast Intuicja prowadzi do prawdziwego poznania poprzez czucie. W przeciwieństwie do rozumu, który bada temat stopniowo, intuicja pozwala natychmiast dotrzeć do jego istoty.

W rozwoju świadomej intuicji mogą pomóc narzędzia, które proponuje Cecil Sisson w „Podróży w głąb siebie”


1. Medytuj przez 15-20 minut raz lub dwa razy dziennie. Prowadź samoobserwację trzy razy dziennie, poprzedzoną 20 swobodnymi oddechami. Zwracaj uwagę na przebłyski intuicji. Medytacja i oddychanie oczyszczają kanały dla intuicji.

2. Zamknij oczy, obróć się kilka razy, tak aby stracić orientację w przestrzeni. Bez otwierania oczu poruszaj się po pokoju. Idź na wyczucie. Niech obudzi się twoja wewnętrzna zdolność widzenia. Nie próbuj zgadywać, gdzie jesteś czy z czym się zderzasz. Niczego nie identyfikuj. Po prostu bądź obecny w tym, czego doświadczasz, poruszając się powoli w ciemnościach i kierując się jedynie swoim wewnętrznym przeczuciem. Wykonuj to ćwiczenie przez 5 minut, 3-4 razy na tydzień. Możesz też ćwiczyć w ogrodzie lub lesie, ale upewnij się wcześniej, że nie ma w pobliżu urwisk ani niczego, o co mógłbyś się zranić.

3. Ćwicz umysł, który jest nie tylko intelektem i racjonalnością. Jest on narzędziem intuicji, i to nie tylko jego prawa półkula. Owszem, ta część jest najbardziej intuicyjna, ale intuicję wspierają również inne części umysłu. Naucz się obcego języka, ucz się na pamięć wierszy, listy zakupów itd. Codziennie przeznacz na to 10-15 minut.

4. Ćwicz „burzę mózgu” – na głos albo pisemnie. Jeżeli masz podjąć jakąś decyzję, usiądź, weź kartkę l zapisz wszystkie argumenty „za” po jednej stronie, a „przeciw” po drugiej. Pisanie stymuluje twórczą stronę umysłu i otwiera intuicję. Następnie „prześpij się” ze wszystkimi pomysłami. Zasypiając, wydaj swojemu umysłowi instrukcję poszukania intuicyjnej odpowiedzi do następnego rana. Twoja intuicja będzie działać podczas snu.

5. Świadomie poproś o odpowiedź: „Muszę znać odpowiedź i podjąć tę decyzję do jutra, do godziny 9.00. Dziękuję”. I zapomnij o tym. Intuicja działa najlepiej wtedy, gdy umysł racjonalny nie zajmuje się daną sprawą.

6. Działaj pod wpływem intuicji. Jeżeli się na nią otworzysz, sama się pojawi. Zacznij od małych kroczków, nie od poważnych decyzji, gdyż może się okazać, że to nie intuicja podsuwa ci rozwiązanie, ale twoja bujna wyobraźnia i nie uświadomione pragnienie. Tak więc, jeżeli poczujesz nieodparte pragnienie, aby rozdać wszystko, co posiadasz. l zamieszkać na pustkowiu, z dala od innych, za-stanów się chwilę, czy nie jest to przypadkiem chęć ucieczki od życia. Bądź otwarty i słuchaj prawdziwych przebłysków intuicji. Kiedy już nabierzesz doświadczenia z drobnymi decyzjami, przejdź do poważniejszych, ale dopiero wówczas, gdy nauczysz się odróżniać intuicję od wyobraźni l nie uświadomionych pragnień.

7.Szczerze spodziewaj się i pragnij pojawienia się intuicji. Wsłuchuj się w pierwszą myśl lub uczucie. Druga myśl – najczęściej wątpliwość – przeważnie pochodzi od któregoś z ministrów, który chce nas namówić do powrotu do racjonalności

„Kiedy w mniejszym stopniu będziemy się opierać na racjonalnym umyśle, a bardziej na intuicji, na początku będziemy się czuć dosyć niepewnie. Przejdziemy przecież z bezpieczeństwa w nieznane. Jednak po tym pierwszym okresie niepewności odkryjemy, że mamy, zawsze mieliśmy i będziemy mieć do dyspozycji ogromną moc wszechświata. W każdej chwili możemy po nią sięgnąć, gdyż należy do nas.”


8 thoughts on “”TYM CO NAPRAWDĘ SIĘ LICZY JEST INTUICJA”

  1. Kompletnie tego nie czuje. Intuicja tak, w połączeniu z wiedzą daje doskonałe efekty. Ale nigdy nie czułam w tym większej filozofii, nie potrafię się zatrzymać, wyłączyć. Wiem, że gdybym spróbowała zrobić kroki, o których piszesz byłabym tym zmęczona, zniecierpliwiona, z poczuciem, że zmarnowałam czas. Ale może to świadczy właśnie o tym, że mam problem?

    1. Nie wiem czy masz problem, to zależy jakie konsekwencje niesie dla Ciebie ten brak cierpliwości o którym piszesz..ale świetnie Cię rozumiem, bo sama jestem niecierpliwa.

  2. Często odczuwam tak intuicyjnie że muszę coś zrobić i jak mam to zrobić.Ale nie skupiam się na tym tak bardzo i nie rozmyślam i na pewno nie medytuję 😉

  3. Czasem warto posłuchać co nam podpowiada intuicja, już nie raz się przekonałam, że intuicja dobrze podpowiada, jak i odczuwałam skutki nie słuchania własnej intuicji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.