KILKA SPOSOBÓW NA TO, ABY STRACIĆ RADOŚĆ ŻYCIA.

pickroslina

Czy zastanawiałaś się kiedyś dlaczego przytrafiają Ci się te wszystkie okropieństwa w życiu ? Dlaczego masz pecha jak stad do Rio ? Jak zaczynasz już coś mówić to  wszyscy szybko zmieniają temat, już od  rana  budzą Cię te wstrętne ptasie trele, psy z okolicy szczekają tylko na ciebie, a jak już się zdecydujesz wyjść z domu, to zawsze wdepniesz w psią kupę ! Twoje życie jest trudne i jedyne do czego masz szczęście – to do pecha. 

Czekasz na szczęście, które powinno już dawno się pojawić w twoim życiu, ale na próżno. Codziennie wypłukujesz się z resztek radości jaka Ci pozostała.  Nienawidzisz Świąt, Walentynek, Dnia Kobiet, Dnia Chłopaka, gardzisz  myśleniem pozytywnym i wyznajesz zasadę ” Nieszczęścia chodzą parami”. Czy wiesz, że może być jeszcze gorzej ? Wszystko da się zrobić ! 

Skupiaj się na życiu innych ludzi a nie na swoim.

Śledzenie portali plotkarskich, sąsiadki z trzeciego piętra czy punktowanie niepowodzeń twoich znajomych, to świetny sposób na unikanie odpowiedzialności za własne życie. Życie życiem innych jest świetnym sposobem na unikanie własnego ! Ale co masz zrobić, kiedy inni na około to takie ofermy ? Trudno tego nie zauważyć.  Bez Ciebie twoi bliscy nie są w stanie przeżyć, jesteś tak tlen, jak iskra nadziei dla tych biedaków. Ty wiesz wszystko najlepiej !

  Żyj przeszłością.

PAST

Krzywdy z przeszłości to twój chleb codzienny, to płomień, któremu nie dasz wygasnąć. Wszyscy zadają Ci rany, a Ty je solisz i nie dajesz się im zabliźnić. Masz wrażenie, że życie pędzi do przodu a ty wpadłaś w krzaki i wszystko przepadło. Oczywiście nie jest to twoją zasługą. To że kiedyś życie stało przed tobą otworem a dzisiaj stoisz pod ścianą to wina twoich rodziców, byłego męża, rządu i twojego szefa. Nie pozwalasz sobie na cuda dnia codziennego, nie chwytasz ich, bo masz ranę w piersi – jesteś ofiarą.

Porzuć swoje dziecięce pasje i  marzenia.

KITE1

Kiedyś szyłaś ubranka dla lalek, ale to był sto lat temu. Teraz  nie jesteś na tyle głupia, żeby fotografować motylki, wyklejać ze szmatek, czy śpiewać w chórze pieśni dziękczynne. Nie jesteś już dzieckiem, a wszystko to,  co nie daje Ci pieniędzy jest stratą czasu. Patrzysz z politowaniem na ludzi, którzy bawią się w te wszystkie głupoty zamiast mocno stąpać po ziemi. Chcesz się dołować zabij w sobie dziecko i ciekawość eksplorowania świata !

Uwierz w to, że ludzie Cię krytykują po to, aby sprawić Ci ból.

Są wszędzie. W pracy, w domu kościele czy na ulicy  – ludzie, którzy tylko czyhają, aby się z Ciebie naśmiewać i wytykać cię palcami. Każdą uwagę na swój temat, odbieraj jako atak.   Każdym twoim posunięciem i decyzją ludzie żyją latami. Musisz ubierać się tak, jak wymaga tego otoczenie, wysławiać się w sposób poprawny i nigdy przenigdy nie przeklinać ! W dzieciństwie wydaje się nam, że jesteśmy pępkiem świata i wszystko kręci się wokół nas. To normalny etap naszego życia, ale kolejnym krokiem naszej ewolucji powinno być porzucenie tej śmiesznej egocentrycznej nadwrażliwości. Nie zawsze się jednak tak dzieje i niektórzy z nas całe życie są bobasami. Z buńczucznością dwulatka tupiemy nóżką i obrażamy się na wszystkich na około. Rób tak dale,j a wkrótce wokół ciebie zrobi się pusto !

Nie uśmiechaj się do ludzi.

hipo

Twój zestaw min to posępna, skwaszona, cierpiąca albo podejrzliwa. Bądź mrukiem, nie odzywaj się w towarzystwie, bo na pewno się zbłaźnisz. Jeśli choć na chwilę coś Cię rozśmieszy,  szybko pomyśl o jakiejś tragedii, albo włącz telewizor. Bądź poważna i patrz z politowaniem na te wszystkie rechoczące idiotki, które rżą jak głupi do sera. Kiedy ktoś chce nawiązać z tobą rozmowę, porozmawiaj z nim o pogodzie, o hemoroidach cioci Marysi, albo opisz mu w najdrobniejszych szczegółach twoje wszystkie choroby.  Chcesz odstraszyć ludzi – miej zawsze pokerową twarz  !!!

Nie daj sobie wmówić, że nie masz racji.

Od zawsze wiedziałaś, że tylko TY masz rację ! Inni to baranie łąki, co oni tam mogą wiedzieć. Tylko ty znasz prawdę, która oczywiście, jest tylko jedna. Upieraj się przy niej,  zdzierając tym  gardło, przekrzykuj wszystkich, przerywaj im w połowie zdania i mocno zaciskaj pięści. Twoja prawda jest jest najważniejsza !

Inni mają lepiej !!!

Wszyscy mają lepiej od Ciebie. Ich rodzice mieli kasę, znajomości, chodzili do prestiżowych szkół, poznali cudownych partnerów i mają grzeczne dzieci. Gdybyś miała to wszystko twoje życie wyglądałoby zupełnie inaczej, a tak do końca życia zostaniesz ofiarą i bidulką.

Nie ceń tego co już masz, olewaj swoje osiągnięcia.

Też mi coś !   Udało ci się to osiągnąć, bo wszystkim by się udało ! To było coś upragnionego, ale jak już to dostałaś, to szybko „porzuciłaś nową zabawkę” i pomyślałaś o następnej. Niedosyt i pogoń za czymś nowym sprawia, że nigdy nie zatrzymujesz się, nie celebrujesz, jesteś wiecznie niezadowolona  a twoje życie jest smutne. Jeśli tobie się udało, to każdemu może się udać, a ty jesteś tylko małym, biednym żuczkiem, któremu od czasu do czasu coś się uda.

Nigdy, przenigdy nie odpoczywaj !

Bez pracy nie ma kołaczy, a leżeć i pachnieć mogą tylko trutnie i obiboki. Jak już padasz na twarz, bo biegasz jak chomik w kołowrotku, to masz wyrzuty sumienia. Zmęczenie, znużenie, brak snu powodują zgorzknienie i znieczulicę na małe codzienne cuda, które przechodzą obok ciebie nie zauważone.

Jeśli miałaś kiedyś radość życia, to i tak, tracisz ją sukcesywnie. Zastosuj tą garść sprawdzonych przepisów a  niefart i pech cię nigdy nie opuszczą . Mało tego… zatrujesz swoje otoczenie i albo wszyscy od ciebie uciekną, albo nauczą się twojego języka. Przecież co kilka pechów, to nie jeden !!!

One thought on “KILKA SPOSOBÓW NA TO, ABY STRACIĆ RADOŚĆ ŻYCIA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.