Snuj wizje o lepszym świecie akceptując ten świat, który istnieje” – czyli sprawdzone metody na sukces od ludzi, którzy go osiągnęli

„Jedyną prawdziwą podróżą nie jest przemierzanie setki lądów i oglądanie ich jedną parą oczu, lecz obserwowanie tego samego lądu setkami różnych par oczu”. Te słowa Marcela Prousta pokazują, że prawd na temat życia jest tyle, ilu jest na nim ludzi. Przy czym żadna z tych prawd nie wygrywa, ani nie przegrywa w obliczu pozostałych. Tworzą one mandalę, której każdy część jest równie ważna. Ludzie sukcesu zdradzają, jaka jest najlepsza rada, która doprowadziła ich na szczyt. Chcesz poznać jeden kod sukces? On nie istnieje. Jest ich wiele. 

 

 

 

Steven Pressfield pisarz w pięciu różnych odmianach: reklamie, scenopisarstwie, literaturze, dokumentalistyce, literaturze poradnikowej.

Celem wszystkiego jest nawiązywanie kontaktu z samym sobą

Zerwij na jakiś czas z myśleniem w kategoriach hiperkonkurencji i szukania dróg na skróty. Mam 74 lata. Uwierz mi, że masz mnóstwo czasu. Przed tobą długie życie. Nie bój się że koledzy cię wyprzedzą i osiągną coś szybciej niż ty. Ubrudź się trochę i upadnij parę razy. Dlaczego to mówię? Bo celem wszystkiego jest nawiązywanie kontaktu z samym sobą, z własną duszą. Stawienie czoła przeciwnościom. Wszyscy całe życie staramy się ich uniknąć. Jednak najlepsze rzeczy przychodziły wtedy, kiedy było naprawdę źle i nie mogłem liczyć na niczyją pomoc. Kim naprawdę jesteś? Czego naprawdę pragniesz? Idź w świat, potknij się i dowiedz się tego.”

 

Terry Crews aktor, były zawodnik NFK

Każde wielkie, niezwykłe osiągnięcie na tym świecie było dziełem odwagi

Bóg nie pozwoli, aby jego dzieła objawiali światu tchórze.” Uwielbiam ten cytat Emersona, ponieważ chodzi w nim o pokonywanie strachu. Każde wielkie, niezwykłe osiągnięcie na tym świecie było dziełem odwagi. Nawet byś się nie urodził, gdyby twoja matka nie zebrała się na odwagę, by powołać cię do życia. Powtarzam sobie tę sentencję kiedy odczuwam lęk albo czymś denerwuję. Zadaję sobie pytanie co gorszego może mi się przydarzyć. Odpowiedź zwykle brzmi: „Mogę umrzeć”. Dochodzę wtedy do wniosku, że wolę umrzeć, robiąc coś niesamowitego, niż prowadzić bezpieczne i wygodne życie, które szybko bym znienawidził.”

 

Debbie Millan jedna z najbardziej wpływowych współczesnych projektantek graficznych.

Stwórz sobie czas na robienie tego, co chcesz robić i rób to

Bycie zajętym jest kwestią wyboru”. Nie wierzę w bycie „zbyt zajętym”. Robimy to co chcemy robić, koniec, kropka. Kiedy mówimy, że jesteśmy zbyt zajęci, używamy skrótu myślowego, który oznacza, że coś nie jest dla nas wystarczająco ważne. Wolimy robić coś innego, co wydaje nam się ważniejsze. Może to być seks, sen, albo oglądanie „Gry o tron”. Kiedy mówimy, że jesteśmy zbyt zajęci, by coś zrobić, tak naprawdę mówimy, że to nie znajduje się na naszej liście priorytetów. Jeśli chcesz coś zrobić, bycie zajętym nie może ci stanąć na drodze, nawet jeśli masz rzeczywiście mnóstwo spraw na głowie. Stwórz sobie czas na robienie tego, co chcesz robić i rób to.”

 

Naval Ravikant dyrektor generalny i założyciel serwisu internetowego AngelList.

Poczucie własnej wartości to po prostu szacunek jaki mamy do samych siebie

Poczucie własnej wartości to po prostu szacunek jaki mamy do samych siebie. Zawsze będzie wiedział co zrobiłeś. Nie narzekaj na niesprawiedliwość. Sprawiedliwość nie istnieje. Pragnienie to umowa zawierana z samym sobą.

 

Dita von Tess największa superbohaterka buruleski. Jest autorką bestsellera „Bądź piękna. Sztuka ekscentrycznego glamour.”Posiada własną linię bielizny.

Nawet jeśli będziesz dojrzałą, soczystą brzoskwinią, zawsze znajdzie się ktoś, kto nie lubi brzoskwiń

Występując publicznie jako gwiazda buruleski jestem równie często uznawana za osobę błyskotliwą i głupią, piękną i brzydką. Nawet jeśli będziesz dojrzałą, soczystą brzoskwinią, zawsze znajdzie się ktoś, kto nie lubi brzoskwiń. Zawsze się starałam, żeby obelgi spływały po mnie jak po kaczce. Osieliście uważam, że większość rzeczy znajdujących powszechne uznanie jest przeciętna i nudna. W mojej książce przedstawiłam sylwetki ekscentrycznych osób zaprzeczającym mainstreamowym standardom piękna. Dzielą się one swoimi opowieściami o tym, jak stali się uroczymi pieprzykami na obliczu świata.”

 

Max Levchin współzałożyciel PayPala, wykorzystuje nowe technologie do projektowania infrastruktury finansowej

Jeśli są jakieś wątpliwości to znaczy, że nie ma żadnych wątpliwości

To słowa z filmu „Ronin”. Stanowią lakoniczne przypomnienie o tym, żeby nie wahać się podczas walki i działalności biznesowej i w gruncie rzeczy ufać swoim przeczuciom. W mojej branży to często oznacza również konieczność szybkiego zwalniania ludzi. Kiedy nie jesteś absolutnie pewny swojego pracownika, albo współzałożyciela firmy, są niezwykle małe szanse, że po jakimś czasie twoja opinia o nim się poprawi.

Różnica pomiędzy zwycięstwem a porażką polega na tym, aby się nie poddawać.” To słynne zdanie Walta Disneya na temat siły woli nie mogłoby być bardziej prawdziwe w odniesieniu do przedsiębiorczości. Jedyną przewidywalną rzeczą w start-upach jest ich nieprzewidywalność, a przeżywanie licznych upadków na tej drodze”.

 

Veronica Belmond – pisarka, producentka, mówczyni, menadżerka botów, pracuje dla firmy Growbot.

Nie czekaj z robieniem tego, co chcesz robić, aż dostaniesz pracę

Zrozumiałam, ze czas odpoczynku jest tak samo wartościowy jak czas aktywności i staram się go odpowiednio wykorzystywać. Wcześniej kiedy widziałam w kalendarzu dłuższy przedział niezagospodarowanego czasu, miałam trudności z odrzucaniem nowych projektów, propozycji, wygłaszania przemówień a nawet zaproszeń na kawę. Teraz na ten widok myślę: „Cóż, to jest właśnie czas w którym zamierzam nałogowo oglądać seriale na Netflixie, więc przykro mi, że muszę odmówić.”

Nie czekaj z robieniem tego, co chcesz robić, aż dostaniesz pracę. W większości przypadków wykazanie się inicjatywą poprzez realizację własnych projektów związanych z przyszłą karierą jest świetnym punktem zaczepienia. Jeśli chcesz być pisarzem albo dziennikarzem, zacznij prowadzić blog. Jeśli chcesz być programistą, stwórz jakiś projekt na GitHub i go rozwijaj. Dobrze jest wszystko, co możesz opisać na LinkedIn z adnotacją „To mnie pasjonuje!”

 

Patton Oswald – komik, aktor, pisarz

To z porażek czerpiemy supermoce

Moją ulubioną porażką jest każda sytuacja, w której najadłem się wstydu na scenie jako komik. Bo zawsze następnego dnia budziłem się rano i okazywało się, że świat się nie skończył. Mogłem spokojnie nawalać od czasu do czasu i stopniowo się doskonalić. Każdemu, kto próbuje swoich sił w działalności artystycznej, życzę przynajmniej jednej katastrofalnej porażki. Z niej czerpiemy nasze supermoce.”

 

Jacqueline Novogratz – założycielka i dyrektorka organizacji Acumen, zbierającej pieniądze darczyńców i inwestującej je w firmy, przywódców i idee, które zmieniają sposób, w jaki świat radzi sobie z biedą.

Snuj wizje o lepszym świecie akceptując ten świat, który istnieje

Kiedy miałam 25 lat, chciałam zbawić świat i pomyślałam, że zacznę od kontynentu afrykańskiego. Przerwałam karierę na Wall Street w przekonaniu, że mam mnóstwo umiejętności i wiele mogę z siebie dać, ale szybko przekonałam, że większość ludzi wcale nie chce zbawienia. Umiejętnościami, których potrzebowałam najbardziej, były wyobraźnia moralna i zdolność wczuwania się w sytuację innych ludzi, słuchania i rozumienia, że jest niewiele prostych rozwiązań ale budowanie zaufania otwiera drzwi do nowych możliwości. Jedną z najważniejszych lekcji w moim życiu było zrównoważenie ( i zachowanie) do snucia wizji o innym świecie z pokorą umożliwiającą przyjęcie za punkt wyjścia świat jaki istnieje. To ważny atrybut przywództwa dla każdego, kto chce wywołać jakiekolwiek zmiany. A w dzisiejszych czasach wszyscy powinniśmy tego chcieć.

Fot. Unsplash 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.