SERCE ŚWIADOMOŚCI – RECENZJA NAJNOWSZEJ KSIĄŻKI EBENA ALEXANDRA

Jestem przekonana, że większość osób czytających ten artykuł przechodziła w życiu etap naukowych dociekań podważających istnienie Boga. Czy logika i duchowość się wykluczają?

Książka Aleksandra Ebena Serce Świadomości” pokazuje, że realność świata materialnego jest iluzją, choć autor tworzy most pomiędzy odkryciami nauki a duchowością. Kilka pierwszych rozdziałów książki, spodobają się zapewne ścisłym umysłom postrzegającym świat z naukowego punku widzenia. Potem Alexander zaczyna mówić językiem, który mi osobiście bardziej przypadł do gustu. Odwołuje się on do narzędzi, które sam poznał i doświadczył na drodze swojego duchowego rozwoju. Jest to zdecydowanie język serca, a nie twardej logiki, nierezygnujący przy tym z naukowych teorii odnoszących się do konkretnych zjawisk.


Po przeczytaniu książki nasuwa się myśl, że pomimo istnienia dowodów współczesnej fizyki kwantowej, istnieje również coś, co nazywamy „duchem”, rodzajem czucia, które towarzyszy nam w życiu. Nawet czytając wszystko i na każdy temat możemy nie poznać całej prawdy o wszechświecie, Bogu, nas samych. Bardzo dobrym tego przykładem są doświadczenia Dr Ebena, znanego amerykańskiego neurochirurga. Przez większość życia wątpił on w Boga i życie po śmierci. Aż do chwili, kiedy ponad dziesięć lat temu dotknęło go zapalenie opon mózgowych, które kompletnie przewartościowało jego postrzegania świata, Boga i „rzeczy niewidzialnych”. Gdy przez siedem dni leżał w śpiączce i doświadczył tego, co niektórzy nazywają życiem po śmierci. To doświadczenie pozwoliło uzyskać mu wiedzę na temat Boga i „królestwa ducha”.

W książce „Serce świadomości” Eben Aleksander, podejmuje tematy takie jak: doświadczenie nieba, reinkarnacja, kontakty ze zmarłymi, modlitwa, medytacja uzdrawiania energią, pojęcie czasu.

Książka może być pomocna dla tych, którzy stracili bliskich i nie mogą się pogodzić z ich startą. 
Pamiętajmy – śmierć nie jest końcem związku naszej duszy z tymi, których kochamy. Modlitwa często uświadamia nam tę więź, ponieważ czujemy, że dusza ukochanej osoby wcale nie odeszła, nawet, wtedy kiedy nieodwracalnie opuściła ciało fizyczne.
Uznanie śmierci za naturalne przejście z jednego wymiaru do drugiego, podobnie jak do narodzin we wspaniałym cyklu życia, a nie za kres aktywnej świadomości, pomaga stworzyć podniosłą atmosferę przepełnioną wdzięcznością za dar życia. Dzieci, rodzina i przyjaciele mogą z miłością uczestniczyć w przejściu duszy z tego świata do następnego, kładąc nacisk na trwałość więzi między bliskimi.”
Jednym z tematów poruszanych w książce, jest zagadnienie „twórczego przepływu”. Towarzyszy ono wszelkim naukowym odkryciom, nowatorskim rozwiązaniom, czy tworzeniu dzieł sztuki. Jest to rodzaj połączenia z najwyższym źródłem, które pozwala nam tworzyć unikalne dzieła, mające kluczowe znaczenie dla rozwoju ludzkości.

Wielki odkrywca Albert Einstein, amerykański wynalazca Thomas Edison, niemiecki kompozytor Ludwik van Bethoven, hiszpański malarz Salvador Dali – wszyscy ci wielcy geniusze otwarcie mówili o tym, że ich największe odkrycia nigdy nie powstawały w wyniku wysiłku intelektu. Były natomiast owocem połączenia się z mocą nadprzyrodzonej siły. Powołując się na te nazwiska Eben Aleksander mówi o ogromnej mocy płynącej z medytacji, bo to dzięki niej możemy poszerzać swoją świadomość, oraz docierać do źródeł wiedzy niedostępnej dla racjonalnego umysłu. Pisząc te słowa już czuję wątpliwości wszystkich siedzących bez ruchu z zamkniętymi oczami przez chociażby 5 minut. Jak wyciszyć gadatliwy umysł?
Autor książki powołuje się do badań Instytutu HearthMarh – organizacji badającej między innymi pole elektromagnetyczne wytwarzane przez serce człowieka.
Badania wykazały, że świadomość serca i pozytywne nastawienie podczas rozmowy z drugim człowiekiem, zwiększa klarowność przekazu i wrażliwość na rozmówcę. Jedną z technik medytacyjnych polecanych przez autora książki jest medytacja w rytmie serca opracowana przez Instytut HearthMarh.

Książka porusza niezliczoną ilość ciekawych zagadnień, szczególnie dla osób wchodzących na ścieżkę rozwoju duchowego.
Możemy przeczytać między innymi o sekwencji liczb powiązanych z tak zwanym złotym podziałem, zdefiniowana przez słynnego Euklidesa (ok 300 r. p. n. e.). Złota proporcja odzwierciedla prawidłowości powszechnie występujące w przyrodzie, takie jak kształty galaktyk i orbit planet, budowę kryształów, szyszek sosnowych, a także muszlę ślimaka nautiliusa. Złota proporcja odwzorowana jest w złotej spirali, oraz w helisie DNA i w harmonijnych tonach muzyki. To właśnie muzykę tworzoną na złotych proporcjach Autor poleca jako sposób na docieranie do Boskości. 
Jedną z najważniejszych rzeczy, jakie sobie uświadomiłem podczas duchowego przebudzenia, jest to, że uczucia nadają wartość i znaczenie naukom, jakie niesie życie, zarówno tym przyjemnym, jak tym smutnym.”
Każda interakcja w życiu daje możliwość rozwoju duchowego, za pośrednictwem uczuć dusza dostarcza nam bezcennych informacji. Niektórych uczuć nie da się opisać słowami. Bezwarunkowa, boska miłość z książki „Serce Świadomości” jest niemierzalna, wszechogarniająca. Jest podstawą każdego przejawu życia. Polecam tę książkę wszystkim szukającym głębi w otaczającym nas świecie, wszystkim szukającym odpowiedzi, patrzącym na rzeczywistość jak na zagadkę wartą odkrycia.

 

 

Serce świadomości.Alexander Eben

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2019-03-11

ISBN: 978-83-240-5616-3

Liczba stron: 464

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 144x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.