Sale weselne – jak wybrać idealną?

 

Przygotowania do ślubu to nie lada wyzwanie. Jedną z kluczowych kwestii jest wybór sali weselnej. Mimo iż sal weselnych jest mnóstwo, to terminy bywają bardzo odległe. Do tego dochodzi wiele innych czynników, które wpływają na ostateczną decyzję Nowożeńców. Zatem jak wybrać idealną salę i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Niełatwe poszukiwania sali

Poszukiwanie sali to zdecydowanie trudne zadanie. Istnieje wiele elementów, które wpływają na ostateczną decyzję. Zanim przejdziecie do poszukiwań, musicie zdawać sobie sprawę, że lokali jest naprawdę wiele, ale terminy są naprawdę odległe. W niektórych, szczególnie tych cieszących się dobrą opinią, trzeba czekać minimum 2, a nawet i 3 lata! ewentualnie możecie zdecydować się na wesele w piątek, które staje się coraz bardziej popularne. Głównym powodem jest oczywiście fakt, że niewiele par decyduje się na ślub w piątek. Warto zauważyć również, że tego dnia koszty wynajmu sali weselnej są sporo niższe. Ponadto, pod uwagę trzeba wziąć wiele istotnych czynników. Po pierwsze, ustalcie wielkość sali, która będzie odpowiednia do ilości zaproszonych gości. Po drugie, określcie budżet, który przeznaczycie na wynajem lokalu. Niezwykle ważna jest również sama lokalizacja sali, a także udogodnienia takie jak parking, który pomieści samochody zaproszonych gości czy baza noclegowa. Upewnijcie się również, że odpowiada Wam menu.

Kiedy musisz zarezerwować termin?

Salę weselną należy zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Terminy są rezerwowane na dwa, a nawet na trzy lata do przodu! Dlatego wybór sali weselnej jest numerem jeden na Waszej liście do zrobienia. W mniej popularnych lokalach rezerwacji można spokojnie dokonać z rocznym, a nawet i półrocznym wyprzedzeniem. Jeśli zależy Wam na sali, która cieszy się popularnością, zarezerwujcie ją jak najwcześniej, najlepiej od razu po ustalonej dacie ślubu. Jeżeli zdecydujecie się na mniej oblegane lokum, nie musicie się śpieszyć. Pamiętajcie jednak, że przygotowania do ślubu to nie tylko wybór odpowiedniego lokalu! Czeka Was mnóstwo rzeczy do zrobienia. Dlatego nie zwlekajcie z rezerwacją na ostatnią chwilę. Warto dokonać rezerwacji z rocznym wyprzedzeniem. W takim czasie spokojnie zdążycie załatwić wszystko związane z organizacją ślubu.

Sala weselna – mała czy duża?

Zanim rozpoczniecie poszukiwania sali weselnej, musicie sporządzić listę gości. Nie musi być kompletna, ale przybliżona. Od tego zależy to, czy wasza sala weselna będzie mała, czy też duża. Ostateczny wybór lokalu będzie przede wszystkim uzależniony od ilości zaproszonych gości. Sala musi bowiem pomieścić określoną liczbę osób. Nie może być ani zbyt mała, ani zbyt duża. W małej sali może brakować miejsca do tańczenia czy konkursów, które przeprowadza zespół muzyczny. Upewnijcie się, że będzie pole wydzielone do zabawy i że jego wielkość będzie odpowiednio duża. Zbyt duża sala tez nie jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli wybierzecie lokal na 200 osób, mając 40 gości, nie będzie to wyglądało efektownie, zaś goście „znikną”.

Sale weselne – o tym musisz pamiętać

Sala weselna musi być idealna, ponieważ stanowi klucz do udanej zabawy. W wyborze odpowiedniej sali nawet najmniejszy szczegół ma znaczenie. Dlatego należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Podczas poszukiwań, pod uwagę należy wziąć układ sali weselnej. Sposób, w jaki ustawione są stoły jest niezwykle istotny. Niektóre sale weselne lepiej wyglądają z okrągłymi stołami, inne zaś z prostokątnymi ułożonymi w podkowę. Zobacz sale weselne tutaj. Zanim dokonacie wyboru, zapytajcie czy ewentualnie można go zmienić zgodnie z Waszą wizją. Koniecznie sprawdźcie czy między stolikami jest na tyle miejsca, aby można było swobodnie przejść. Musicie również pamiętać, aby zapytać o możliwość dekoracji sali, czy układ pozwala na dekorację oraz czy lokal dolicza dodatkowe koszty udekorowania sali. W ten sposób unikniecie niemiłej niespodzianki i ukrytych kosztów. Musicie również mieć na uwadze fakt, że sama sala to nie wszystko. Ważna jest również lokalizacja oraz otoczenie lokalu. Dobrze, aby było dość blisko od Kościoła lub Urzędy, bo im większa odległość, tym większe dodatkowe koszty np. koszt transportu gości. Dopytajcie się o obsługę weselną. Przyjmuje się, że na 100 gości powinno być minimum 5 kelnerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.