Przykuwające oko naklejki – napisy, które odmienią zwykłe mieszkanie

 

Typograficzne dekoracje w wystroju wnętrza to dobry wybór. Dlaczego? Nie tylko dlatego, że w tym momencie cieszą się dużą popularnością. Jeśli wybierzemy wzór z treścią, która do nas przemawia, możemy być pewni, że taka ozdoba będzie się zawsze doskonale prezentować i to bez względu na szybko zmieniające się trendy. Zaletą samoprzylepnych naklejek jest nie tylko ich łatwy i szybki montaż, ale również fakt, że możemy je umieścić zarówno na ścianie, jak i meblach. To wszystko sprawia, że przed nami otwierają się wprost nieograniczone dekoratorskie możliwości!

Choć trendy w świecie aranżacji wnętrz są istotne i pozwalają nam odkrywać nowe rozwiązania, to nasz gust powinien być czynnikiem decydującym i kształtującym wygląd przestrzeni w naszym mieszkaniu. Jeśli lubimy oszczędny w wyrazie minimalizm, nie dajmy się namówić na maksymalizm w wystroju, jeśli bliskie nam są kolorowe wnętrza, nie decydujmy się na monochromatyczną stylizację, a jeśli kochamy morze, zapomnijmy o leśnych motywach, które święcą teraz triumfy, i postawmy na marynistyczne akcenty. Jak do tych wskazówek mają się naklejki z napisami? A tak, że z łatwością znajdziemy takie przedstawienie, które będzie pasować do naszego wystroju jak ulał. Wybierając konkretny cytat, kierujmy się więc nie tylko przesłaniem, ale także estetyką wzoru. To nam zagwarantuje spektakularny efekt!

Prosty przekaz pełen treści

https://redro.pl/naklejki/tematy/napisy/

Czasami w wystroju wnętrza wystarczy jeden wyrazisty akcent, by pokój nabrał całkowicie nowego charakteru. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy dysponujemy minimalistycznie urządzonym salonem i zdecydujemy się na rzucającą się w oczy ozdobę. W tej roli doskonale sprawdzi się typograficzna naklejka. W związku z tym, że w przestrzeni panuje ład, porządek i harmonia, najlepszy rezultat osiągniemy, gdy i napis będzie krótki, zwięzły i zapisany prostą czcionką. Zaledwie jedno słowo o pogodnym wydźwięku jak „smile” lub hasło drukowanymi literami „Just be yourself” wystarczy, by dotychczasowy wystrój zmienił się nie do poznania. Takie hasło umieśćmy nad jadalnym stołem lub kanapą – w miejscu, gdzie będzie najbardziej widoczne. Ważne jest, by taka ozdoba nie musiała walczyć o uwagę. Jeśli więc zdecydujemy się na takie rozwiązanie, pozwólmy mu grać pierwsze skrzypce w salonie, rezygnując z umieszczania w pobliżu innych wyrazistych akcentów.

Motywacja na tapecie

Każdy z nas potrzebuje czasem motywacji, a teraz, gdy wielkimi krokami zbliża się jesień, dodatkowa energia do działania z pewnością nam się przyda. Deszczowa aura za oknem i coraz krótszy dzień mogą skutecznie odebrać chęć do jakiegokolwiek wysiłku. Naszym remedium na to jest samoprzylepna naklejka. Napis motywacyjny umieszczony na ścianie w salonie czy w domowym biurze zdziała więcej, niż moglibyśmy sądzić. Treść takiego hasła powinna być dopasowana oczywiście do naszych potrzeb, dlatego nie jesteśmy w stanie przywołać tutaj wszystkich możliwości. Chcemy natomiast pokazać, że taka ozdoba będzie się świetnie prezentować w różnych aranżacjach.

  • Jeśli urządziliśmy nasze mieszanie w sposób eklektyczny, postawmy na czarno-białą naklejkę pozbawioną jakichkolwiek motywów graficznych. By taka ozdoba odznaczała się jednak ciekawym charakterem, wybierzmy hasło zapisane „pisanką”, czyli czcionką imitującą odręczne pismo. „Good vibes only”, a może „Choose to be happy”?

  • W industrialnym wystroju sprawdzi się akcent dekoracyjny, który będzie równie surowy w wyrazie jak cała przestrzeń. Znakomitym źródłem inspiracji może być dla nas estetyka grunge, która stawia na podniszczone i wysłużone przedmioty z duszą. Naklejka, która wygląda jakby miała kilkadziesiąt lat, będzie strzałem w dziesiątkę. Nasza propozycja na napis to: „Dreams don’t work unless you do”.

  • Nie musimy mieszkać nad morzem, by cieszyć się nadmorskim klimatem i dowodem na to jest styl marynistyczny. Dzięki takiej aranżacji przez cały rok będziemy się czuć jak na beztroskim urlopie. Ale nawet w takim mieszkaniu możemy czasami potrzebować motywacji. Wówczas umieśćmy na ścianie napis: „A ship in port is safe, but that is not what ships are built for”.

Przepis na stylową kuchnię

Gdzie jeszcze sprawdzą się typograficzne naklejki? Napisy na ścianę do kuchni to nasza kolejna propozycja na błyskawiczne odświeżenie dotychczasowej aranżacji. Na dekorację zasługuje nie tylko salon czy sypialnia, ale także kuchnia, w której przecież codziennie spędzamy czas – nawet jeśli mało gotujemy i parzymy głównie kawę. Właśnie dla prawdziwych kawoszy przygotowaliśmy naszą pierwszą propozycję. Jest to wzór z hasłem: „It’s always coffee time” lub „Coffee is always a good idea”. Kawiarka w stylu retro lub charakterystyczny kubek na wynos ozdobią napis, rozbudzając w nas ochotę na filiżankę gorącego napoju. Ale nie tylko wokół kawy kręci się wystrój kuchni. By od rana zacząć dobrze dzień, zafundujmy sobie naklejkę z tekstem: „Hello Sunshine!”. Gwarantujemy, że taka ozdoba wywoła uśmiech na twarzy każdego i to nawet w poniedziałkowy poranek!

Pokój dziecka z przesłaniem

naklejka napis dziecięcy

https://redro.pl/naklejki/

Na sam koniec przygotowaliśmy pomysły na aranżację dziecięcego pokoju. Tutaj sprawdzą się bowiem nie tylko bajkowe naklejki. Napisy dla dzieci, charakteryzujące się pozytywnym przesłaniem i rozbudzające wiarę w siebie, to świetny sposób na wystrój, który będzie i efektowny, i praktyczny. Bohaterowie z kreskówek czy urocze zwierzaki to częsty motyw, jaki się tutaj pojawia, ale nasz szkrab może szybko wyrosnąć z takich przedstawień. Odpowiednio dobrane hasło ozdobione ciekawą grafiką będzie natomiast służyć przez lata. Przekaż swojemu maluchowi, że jest dla Ciebie wszystkim, umieszczając naklejkę „You are my universe”, lub zachęć go do marzeń przesłaniem „Learn to dream”.

To wszystko, co przygotowaliśmy, ale to z pewnością nie wszystkie naklejki, jakie dostępne są w sklepach internetowych. Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy Waszą fantazję oraz pomysłowość i z pomocą naszych wskazówek wyczarujecie zachwycające aranżacje wnętrz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.