Prezent (nie tylko) na Dzień Kobiet: wyjątkowa akcja charytatywna

Ósmego marca przypada święto, które celebrujemy z naszymi żonami, mamami, siostrami czy przyjaciółkami. Tymczasem, jak sama nazwa wskazuje, jest to Dzień Kobiet – wszystkich kobiet, także tych, których osobiście nie znamy. Właśnie dlatego Firma Redro przygotowała wyjątkową akcję charytatywną. Biorąc w niej udział, pomożemy kobietom dotkniętym przemocą, które potrzebują naszego wsparcia nie tylko w ten jeden dzień w roku.

Statystyki dotyczące przemocy wobec kobiet podają różne liczby. Zjawisko to jest jednak na tyle powszechne, że przyjmuje się, że 1 na 3 kobiety doświadcza w swoim życiu przemocy fizycznej lub psychicznej. By uporać się z traumą i problemami materialnymi, jakie mogą się wiązać z taką sytuacją, potrzebują wsparcia. I takie wsparcie oferuje między innymi Centrum Praw Kobiet, które działa od 1995 roku. Zapewnia ono kobietom pomoc na wiele różnych sposób – oferując schronienie, wsparcie psychologiczne, doradztwo zawodowe, które ma ułatwić zdobycie niezależności finansowej, a także wsparcie podczas przebiegu spraw sądowych. Taka działalność wymaga jednak funduszy.

Firma Redro wraz z utalentowaną artystką przygotowała autorską kolekcję dziesięciu plakatów pt. „Kobiecość”. Prezentują one różne cechy kobiecego charakteru jak odwaga, niezależność, siła czy kreatywność. Ich pogodny charakter ma nie tylko wywołać uśmiech na twarzy obdarowanej osoby, ale także rozbudzić w niej wiarę w siebie i swoje możliwości. Część zysków ze sprzedaży plakatów zostanie natomiast przekazana Fundacji Centrum Praw Kobiet. Dzięki temu nasz mały gest, jak
kupienie plakatu, przerodzi się w coś znacznie większego i piękniejszego. Akcja charytatywna potrwa przez cały marzec, a autorską kolekcję plakatów można znaleźć tutaj:
https://redro.pl/plakaty/kolekcje/kobiecosc/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.