Prawdziwe połączenie jest naszą drogą do pokoju – Lublin’s Biggest Eye Contact 2016

Co stanowi o istocie człowieczeństwa? Między innymi kontakty społeczne, w tym świadome nawiązywanie kontaktu wzrokowego przez ludzi. Dla nas jako dla gatunku głębokie patrzenie sobie w oczy we wzajemnym zrozumieniu – jest unikalne. Często mówimy o ludziach, ale rzadko rozmawiamy o człowieczeństwie.

Dopiero kiedy siadasz naprzeciwko drugiej osoby i spoglądasz jej w oczy, przestajesz widzieć anonimową jednostkę, a zauważasz człowieka. A przecież jesteśmy zaprogramowani na miłość do bliźniego. Niestety współcześnie coraz częściej kontaktujemy się ze światem za pośrednictwem martwych ekranów, które utrudniają korzystanie z takich naturalnych, ludzkich mechanizmów jak kontakt wzrokowy.

Kiedy ostatnio popatrzyłeś komuś głęboko w oczy? Wiele się słyszy na temat tego, że więzi międzyludzkie zanikają. Czy aby na pewno? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych odbudowaniem relacji międzyludzkich do Lublina! Już 29.10.2016 odbędzie się tam część eksperymentu: The World’s Biggest Eye Contact Experiment, koordynowanego przez Liberators International na całym świecie. Eksperyment jest doświadczeniem uczestnictwa publicznego, które każdy może tworzyć. Chodzi o to, aby zbudować przyjazną platformę dla naszego wspólnego ludzkiego związku. Eksperyment organizowano wielokrotnie.

Twój udział pomoże stworzyć globalną wiadomość wideo – dla pokoju.

The World’s Biggest Eye Contact Experiment 2015

14435208_683679458461547_2328816210787894399_o

Idea jest prosta:

1. Na miejscu wydarzenia będą znaki z napisem:

„Co stało się z kontaktem międzyludzkim. Spójrz przez 3 minuty w oczy obcej osoby by się dowiedzieć”

2. Usiądź lub stań naprzeciwko osoby, która czeka na Ciebie w zorganizowanej przez nas przestrzeni i w milczeniu popatrzcie sobie w oczy.

3. Ważne by trwało to nie dłużej niż 3 minuty

4. Ważne by NIE ROZMAWIAĆ z osobą, z którą wymieniasz spojrzenie (to pozwala spotkać się z drugim człowiekiem na głębszym poziomie)

5. Możecie sobie podziękować w sposób w jaki czujecie, że jest dla Was ok.

6. Daj szanse doświadczyć tego innym osobom.

7. Jeśli to Ty chcesz być osobą oczekującą na przechodniów, poczekaj, aż dwa miejsca na przeciw siebie będą wolne i zajmij jedno z nich. Poczekaj na chętne osoby w ciszy.

Czekamy na Was 29 października od 12.00 w holu przy wejściu głównym w Tarasach Zamkowych!

Celem eksperymentu jest zaangażowanie społeczności w krótką interakcję, która pozwoli nawiązać bliski kontakt z całkiem obcą osobą, przez 1 minutę, aby odbudować więź człowieczeństwa. Aby połączyć się z innymi na głębszym poziomie. Organizatorom zależy, aby zaprosić i zaangażować w eksperyment grupy mniejszościowe, takich jak osoby starsze, imigrantów i niepełnosprawnych.

 Lublin’s Biggest Eye Contact Experiment 2016

The World’s Biggest Eye Contact Experiment 2016!

The World’s Biggest Eye Contact Experiment

The Liberators International

 

Do zobaczenia 🙂

 

4 thoughts on “Prawdziwe połączenie jest naszą drogą do pokoju – Lublin’s Biggest Eye Contact 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.