Jak podnieść pewność siebie ubiorem?

Strój ma ogromny wpływ na samopoczucie każdej z nas. Nic więc dziwnego, że chcemy czuć się w nim olśniewająco i komfortowo. Podpowiadamy, czym się kierować w doborze ubioru, aby czuć się pięknie i pewnie każdego dnia. Nie od dzisiaj wiadomo, że ubiór wpływa na pewność siebie i odwrotnie – może pogorszyć nastrój. Kobieta, która założy do pracy elegancką sukienkę, doda sobie szyku i wdzięku. Wybierając natomiast stary sweter i jeansy, może nie czuć się pewnie i gorzej wykonywać codzienne obowiązki. Jak dobierać zatem ubrania, aby sprzyjały pewności siebie?

Siła kolorów

Każdy kolor ma swój specyficzny wpływ na nasze samopoczucie. Do barw, które podkreślają dobry nastrój oraz pewność siebie należą te, które kojarzą się z ciepłem i latem – żółty i pomarańczowy. Kolor żółty symbolizuje optymizm i siłę. Emanuje z niego jednak nie tylko radość i energia, lecz także potrzeba kontaktu z drugim człowiekiem i podzielenia się z nim swoją wiedzą. Podobne działanie ma także barwa pomarańczowa. Przywodzi ona skojarzenia z kolorem owoców, barwnymi kwiatami, ptakami i motylami. W przyrodzie rozjaśnia szarość kory czy zieleń krzewów. Pomarańczowy symbolizuje radość, energię i optymizm, wspiera także dążenie do celu. Kompletując codzienny strój, warto zatem sięgnąć po żółte i pomarańczowe ubrania oraz dodatki – dodasz sobie w ten sposób pewności siebie i z łatwością zrealizujesz wszystkie zadania, które czekają cię w pracy.

Sukienka i ulubione dodatki

Psychologiczna moc ubrań to nie mit. Jak w swoich badaniach wykazała profesor Karen Pine (autorka książki „Mind What You Wear. Psychology of Fashion”) kobiety dziesięć razy częściej wybierają ulubioną sukienkę, gdy są w dobrym nastroju, niż w czasie, gdy mają złe samopoczucie. Analogicznie jest z dodatkami – pięć razy częściej wybieramy swoje ulubione buty, gdy mamy udany dzień. Badania wskazały również, że większość kobiet najlepiej czuje się w ubraniach podkreślających figurę i uszytych z jasnych tkanin. Aby utrzymać dobre samopoczucie, wybieraj te ubrania, w których czujesz się dobrze i budzą one w tobie pozytywne skojarzenia. Skorzystaj z internetu i przejrzyj bogatą ofertę ubrań na MODA360.pl > Ubrania. Większa pewność siebie gwarantowana!

 

Bielizna i akcesoria

Pomimo tego, że bielizny zazwyczaj nie widać, potrafi ogromnie wpłynąć za nastrój. Każda z nas dużo lepiej czuje się w ładnym, dobranym do jej kształtów komplecie niż w starej i spranej bieliźnie. To samo można powiedzieć o akcesoriach i biżuterii. Dobrze dobrane dodatki dodadzą twojemu strojowi charakteru, a tobie energii i pewności siebie. Nawet jeżeli twoja praca wymaga noszenia stonowanego stroju, możesz go urozmaicić i „rozweselić”, wybierając kolorowe akcesoria i biżuterię. Torebka w ulubionym kolorze naprawdę potrafi zdziałać cuda!

Zapach i dotyk

Realny wpływ na samopoczucie może mieć także zapach i dotyk ubrań. Wie to każda z nas, która chociaż jeden raz miała na sobie niedopasowaną sukienkę z gryzącej tkaniny. Faktura, miękkość ubrań, a także zwykła wygoda mają realne przełożenie na stan emocji. Ogromnie ważny jest także zapach. Powonienie to bowiem jeden z podstawowych zmysłów. Informacja o zapachu przechowywana jest w pamięci długotrwałej i ma silny związek z pamięcią emocjonalną. Nos mówi zatem więcej, niż nam się wydaje. Dzisiejsze proszki i płyny do płukania tkanin nie bez powodu pachną bardzo delikatnie.

Pewność siebie można wzmocnić na wiele sposobów. Najprostszą metodą, którą może zastosować każda z nas, jest zabawa ubiorem – kolorami, fasonami i dodatkami. Dobrze dobrany ubiór to bowiem klucz do sukcesu i dobrego samopoczucia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.