#Podcast: Kobiecość nie tylko dla kobiet. Odc. 1- Moc wrażliwego mężczyzny

[buzzsprout episode=’8256147′ player=’true’]

 

Lena Świadek i Dorota Pawelec w pierwszym odcinku podcastu : „Kobiecość nie tylko dla kobiet”
Dużo się obecnie mówi i pisze o kobiecości, ale na ogół przypisuje się tę kobiecość głównie kobietom, a jakości kobiece są potrzebne wszystkim, dlatego dzisiaj powiemy również o tym, co oznacza kobiecość dla mężczyzn i jak bardzo może ich wzbogacić.

To, z czym do tej pory jako ludzkość mieliśmy do czynienia, to deficyt pierwiastka żeńskiego na rzecz dominacji energii męskiej. Równowaga tych dwóch jakości, daje możliwość tworzenia życia opartego na czuciu, intuicji i wrażliwości.  To co uznawaliśmy za słabość, stanowi tak naprawdę ogromną moc.  Są to jakości, na które zarówno mężczyźni jak i kobiety potrzebują obecnie się otworzyć. Bardzo dużo mówi się o kobiecości w kontekście kobiet, dlatego w naszej rozmowy poruszymy temat mężczyzn i tego, czy mają oni przestrzeń na emocje i wrażliwość.

Kobiecość u mężczyzny przejawia się w wielu aspektach, na przykład poprzez: uczuciowość,  empatyczność, współodczuwanie, kontakt z emocjami i umiejętność ich wyrażania.

Mężczyzna też może czuć smutek, gniew, zagubienie, radość, pozwalać sobie na płacz. W naszej kulturze od najmłodszych lat mężczyźni odcinani są od emocji, mówi się przecież, że „chłopaki nie płaczą”. Pamiętajmy jednak, że jeżeli nie czujemy swoich smutków, to również nie możemy odczuwać miłości. Jeżeli od małego programujemy chłopców, aby nie czuli, to oni dorosną jako mężczyźni, którzy nie mają kontaktu ze swoim wnętrzem, intuicją. Nie będą też potrafili kochać siebie samych, ani kobiety.

W naszym podcaście powiemy o tym, co daje kontakt z kobiecością z perspektywy własnych doświadczeń.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.