Wartościowe Gry – wspólnie spędzony czas jest najważniejszy

Wspólnie spędzony czas jest najcenniejszy! Te słowa przyświecają nam najjaśniej w wyborze prezentów. Decydując o tym co pojawi się pod choinką i później – w czasie świąt – determinujemy to, jakie relacje zdominują święta. Kochasz swoją rodzinę i chcesz jej dać to co najlepsze. Daj jej więc swój czas. Zamiast chińskiej zabawki zagraj w świetną grę i poznaj na nowo siostrę, dziecko, babcię, mamę 🙂 Czy wiesz kto jest w tej chwili najlepszym przyjacielem Twojego dziecka? Zapewne uważasz, że wiesz, ale okazja do rozmowy na ten temat może się nadarzyć już niedługo. Bez odkładania na jutro, na przyszły tydzień, na „po świętach”.

Sklep WartoscioweGry.pl połączył zamiłowanie do gier planszowych i chęć wprowadzania dobrych zmian. Postanowili przeprowadzić rzetelną selekcję gier planszowych, wybierając te najbardziej wartościowe. Dzięki temu mają mocne argumenty do owocnego spędzania czasu i przewartościowania tego czym obdarowujemy bliskich.

Zauważyliście jak mało bliskości jest między nami? Każdego dnia tracimy cenny czas i okazje do tego, żeby wzajemnie się poznać, do okazywania sobie miłości, przyjaźni, szacunku, dobra. Codzienne, małe gesty: uważne słuchanie, dotyk, rozmowa, uśmiech. Prezent ma swoją cenę, ale uczucia i bliskość są najcenniejsze. To naprawdę nic nie kosztuje, a tak często inne rzeczy okazują się ważniejsze – zawsze jest coś pilniejszego, mail, telefon, zakupy, sprzątanie. To pilne sprawy, ale nie są najważniejsze. Bądźmy razem, bo kiedyś będziemy sobie pluć w brodę, że nie robiliśmy tego, kiedy była możliwość. Czas płynie szybciej niż to widzimy.

WartoscioweGry.pl powstały w odpowiedzi na potrzeby współczesnego społeczeństwa. Pomimo coraz doskonalszych narzędzi do komunikacji takich jak smartfony, czaty czy szeroko pojętych komunikatorów internetowych, stajemy się coraz bardziej samotni. Okazuje się, że spędzanie czasu w wirtualnym świecie nie zastępuje nam naturalnej potrzeby bliskości. Coraz trudniej nam porozumieć się z innymi. Na portalach społecznościowych mamy już zestaw gotowych informacji o innych ludziach. Już nie musimy pytać co lubią i jak spędzają wolny czas. Powoli więc tracimy umiejętności, które pozwalają nam poznać drugiego człowieka i zbudować z nim prawdziwe relacje.

dsc_6431

Chcemy pomagać w budowaniu dobrych relacji, zbliżać do siebie rodziny, motywować do wspólnego spędzania czasu w wartościowy sposób.”

WartoscioweGry.pl

Na wielu portalach możecie teraz przeczytać jakie prezenty najlepiej kupić – z jakiego materiału, w zależności od wieku, płci, zainteresowania albo ceny, dla mamy, dla pasjonatów wędkarstwa. Najlepszy prezent to nie taki który zajmie kogoś na godzinę tak, abyśmy my mogli poczuć że wypełniliśmy obowiązek obdarowania kogoś jakimś przedmiotem. Najlepszy prezent to taki który zbliży was do siebie na dłużej, na stałe. Dobre prezenty to takie, które utrwalają piękne wspomnienia albo je budują.

dsc_6378

Wspólny czas spędzany z bliskimi jest najcenniejszy. Zarówno dla rodziny jak i zespołu przyjaciół czy współpracowników. Dlatego zespół WartoscioweGry.pl przygotował gry, które mają specjalne przeznaczenie:

 • Dla rodzin
 • Dla małżonków
 • Dla przyjaciół
 • Dla firm jako narzędzia do teambuildingu
 • Na szkolenie
 • Doskonały ice – breaker na imprezę

Pomysł zrodził się z inicjatywy państwa Magdy i Roberta Niedziałków. „Rozszerzona rzeczywistość wirtualna” to pojęcie, które zyskuje dużą popularność. Polega to na łączeniu świata rzeczywistego z generowanym komputerowo obrazem. Najczęściej kojarzy się ze specjalnymi okularami, które pozwalają przenieść się do trójwymiarowego, wirtualnego świata. Sklep WartoscioweGry.pl chce umożliwić ludziom wyjście ze świata wirtualnego i zaspokajanie naturalnej potrzeby bliskości drugiego człowieka. Jest jednym z elementów „Strategii Rozszerzania Naturalnej Rzeczywistości”. Coraz więcej czasu spędzamy przed niebieskim ekranem telewizorów, smartfonów, tabletów. Rozszerzamy rzeczywistość wirtualną. Umiejętności związane z nawiązywaniem kontaktu z ludźmi schodzą na drugi plan. Media społecznościowe podają na tacy informacje o tym co lubimy, gdzie jesteśmy i z kim spędzamy czas. WartoscioweGry.pl chcą zaproponować społeczeństwu inny, skupiony na rzeczywistych relacjach kierunek.

Sam sklep internetowy wyróżnia się przede wszystkim rozbudowaną typologizacją gier. Asortyment dzieli się na pięć głównych kategorii: gry edukacyjne, imprezowe, integracyjne, rodzinne i relaksacyjne. Użytkownik oprócz standardowych opcji wyszukiwania takich jak cena, producent czy dostępność, może także wybrać jakie sprawności ma rozwijać wyszukiwana gra.

Wśród nich znajdują się m.in. komunikacja, opanowanie, rozwiązywanie oraz konfliktów. W zbiorach WartoscioweGry.pl znajdują się także pozycje, które rozwijają zdolności matematyczne czy wyobraźnię przestrzenną. Podczas wyszukiwania gier, użytkownik może także określić czy gra ma mieć charakter pobudzający czy może bardziej zrównoważony. Gry pogrupowane są także ze względu na rozmiar, materiał z jakiego jest wykonany oraz nośnik (karty, pionki, kostki itp.).

Celem tej typologizacji jest wyjście naprzeciw klientom, którzy kupując przez Internet nie mogą wziąć do ręki opakowania danej gry. Dlatego proces podejmowania decyzji zakupowej może być dla nich stresujący. Mając rozbudowaną kategoryzację gier i szczegółowy opis każdej pozycji, użytkownik jest w stanie zebrać pełen zestaw informacji na temat danej gry.

Niezależnie od tego jakiego wyboru dokona klient, gry wybrane przez zespół WartoscioweGry.pl przeszły już selekcję. Dlatego każda z pozycji znajdujących się w sklepie niesie ze sobą konkretną wartość. Zawsze jest to budowanie relacji, ale może to być także wartość edukacyjna, estetyczna czy rozrywkowa.

www.WartoscioweGry.pl

23 thoughts on “Wartościowe Gry – wspólnie spędzony czas jest najważniejszy

 1. Uwielbiamy gry. Mamy ich ok 100. Gra cała rodzina: rodzice i dzieciaki. Między dziećmi jest spora różnica wieku, dlatego mamy pełen wachlarz gier odpowiednich dla każdego.

 2. Faktycznie, wspólne granie robi się coraz mniej popularne. Teraz raczej każdy siedzi przy własnym smartphonie… Dobrze, że powstało coś takiego, może znajdzie się coś ciekawego i dla mnie. A dla dzieciaków, to w ogóle świetny sposób spędzania czasu, taka gra z rodzicami 🙂

 3. Uwielbiam planszówki także za to, że dzięki nim możemy być razem. Spędzić te pół godziny bez telefonów, gier i innych rozpraszaczy.

 4. najważniejszy jest czas, jaki damy dzieciom. a wszelkie właśnie planszówki są do tego po prostu stworzone. ja szukam Chińczyka..takiego tradycyjnego. ciężko, ale nie składam broni

 5. Uwielbiam planszówki i rodzinne wieczory spędzane nad grami! Najpierw czekałam, aż dorośnie do nich nasz syn (obecnie 5-letni), teraz niecierpliwie czekam, aż dorośnie do nich córka (10 m-cy). Zwykle sama robię staranny research w sieci, fajnie, że jest miejsce, w którym gry przeszły już wstępną selekcję, bo niestety na rynku jest sporo bubli.
  Czy selekcja obejmuje również jakość wykonania? W grze „Grzybobranie w Zielony Gaju” większość plastikowych grzybków nie można postawić na planszy, kapelusze się łamią, wszystko się rozsypuje… dla przedszkolaka to może być naprawdę frustrujące.

  1. Także jakość jest sprawdzana – zapewne sprowadza się to do doboru odpowiednich i odpowiedzialnych marek, wie producentów zabawek ma w ofercie gry, ale nie dba wystarczająco o ich trwałość.

 6. Na szczęście mniejsze dzieci mogą zacząć od czegoś np. zręcznościowego dla maluchów. Tak aby mogły spróbować pograć, zanim nauczą sie czytać itp. Dobrze, że jest duży wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.