Mentalne SPA. Oczyszczanie podświadomości.

 

Oczyszczanie mentalnego „ja” nazywa się czasem Tygodniem Powietrza. To rytuał, który przydaje nam się do prawidłowego oczyszczenia psychicznego w trudnych chwilach. Spokój i harmonia to podstawa spełnionego życia, spełnionej kobiecości. Istnieją metody na to, aby wydobyć na powierzchnię nasze wewnętrzne „ja”, czyli to jacy jesteśmy w najlepszych momentach życia.

 

Jeśli mamy natłok myśli przed zaśnięciem, bądź unikamy bycia sam na sam ze sobą, znaczyć to może, że z niewidocznych pokładów podświadomości zaczynają się wyłaniać nieprzyjemne wrażenia z przeszłości. Jest to sygnał dla nas, że dobrze by było popracować z podświadomością, bo inaczej w przyszłości tych wrażeń może być więcej i mogą one doprowadzić do depresji, niechcianych związków z innymi i tak dalej.

Oczyszczanie mentalnego „ja” może być początkiem fascynującej podróży do głębi siebie. Ma to na celu oczyszczenie cię z mentalnego pomieszania tak, aby znowu moc się poczuć jak dziecko, leniuchujące na łące i obserwujące przepływające obłoki.

Oczyszczanie mentalnego „ja” albo mentalne SPA nazywa się czasem Tygodniem Powietrza. Z uwagi na to, że żywioł powietrza jest kojarzony często z aktywnością umysłową, organizacją, podjęciem zobowiązania, oceną, osądem, zasadami i przekonaniami. Także z tym aspektem osobowości, który odpowiada za rozróżnianie, analizy, oceny i osądy. Zatem mentalne SPA jako tydzień powietrza, to czas na dokonanie oceny życia, oczyszczenie bałaganu w życiu osobistym i zawodowym oraz w swoim otoczeniu. To także dokonanie wyboru swoich zobowiązań i wejście na drogę rozumienia swoich zasad wewnętrznych i przekonań.

Ten Tydzień Powietrza to siedem dni przeznaczonych na oczyszczenie jak największej ilości nierozwiązanych kwestii i problemów, które blokują mentalny aspekt naszej jaźni. Nie przejmuj się jeśli w trakcie tego tygodnia pojawi się trudne wyzwanie – potraktuj je jako lekcję i okazję do doskonalenia. To też czas, w którym będziesz świadomie dostrzegał powietrze w tobie i wokół ciebie. To także czas pełnego oddechu.

Każdego dnia w Tygodniu Powietrza po przebudzeniu:
– skup się na powietrzu które cię otacza
– weź głęboki oddech
– bądź świadomy fizycznej obecności oddechu
– koncentruj się na powietrzu, które wchodzi do twoich płuc
– wyobrażaj sobie, że wdychasz akceptację samego siebie
– wyobraź sobie, że wydychasz osądy o sobie

 

Gdybyśmy mogli sprowadzić wszystkie wskazówki dotyczące pielęgnacji zdrowia i ducha sprowadzałyby one się do oddechu. Uważność dla oddechu i powietrza porządkuje nas i nasz swiat, przygotowując go na to co chcemy zmienić, wypełnić, poprawić.

Świadomość oddechu pozwala zauważyć dźwięki, które na co dzień nam umykają. Dostrzeganie i komunikowanie prawdy o nas innym. Odkrycie swoich fundamentalnych przekonań, a nawet organizację przestrzeni wokół nas, czy zaplanowanie grafiku opłat.

Zwalniając tempo w naszym czasie wolnym i obserwując to co się dzieje w naszej psychice widzimy jak wiele „brudu” i niepoukładania tam jest. Pozwalając sobie na spokojne parę godzin przy częstym obserwowaniu naszej psychiki możemy stwierdzić, że wszystko się wraz z upływem minut uspokaja. Emocje i myśli trwają, czasem pół godziny, a czasem godzinę. Przez to jednak że zachowujemy spokój one powoli znikają i znikają dzięki temu również te niewidoczne.

12 thoughts on “Mentalne SPA. Oczyszczanie podświadomości.

  1. Uciekamy przed tym co czujemy, przed naszymi myślami, uważając, że to co złe nas nie dogoni. A to dogoni wcześniej czy później. Lepiej popracować nad swoim zdrowiem psychicznym i dostosować się do Twoich wskazówek i porad. Ja zdecydowanie takiego SPA potrzebuję.

  2. Ja sobie robię zazwyczaj ,,Dzień powietrza” jak jestem u moich rodziców na wsi. 🙂 Dookoła lasy, czyste powietrze, pełen relaks. 🙂 Polecam każdemu jeśli nie macie czasu na więcej takich dni to nawet ten dzień dużo daje.

  3. Szczególnie podobają mi się: „wyobrażaj sobie, że wdychasz akceptację samego siebie, wyobraź sobie, że wydychasz osądy o sobie”. Od kilku tygodni chodzę na zajęcia Mindfulness, gdzie medytujemy, obserwujemy oddech i praktykujemy obecność, akceptując wszystkie swoje myśli, które się pojawiają. Super tekst, dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.