Konferencja „Życie od nowa” – Zbuduj lepszą przyszłość po rozstaniu i rozwodzie.”

Kiedy pojawia się kryzys związany z rozstaniem, chcielibyśmy szybko zapomnieć o tym co było, przestać czuć nieprzyjemne emocje i wejść w nowy związek. 
Prawda jest taka, że tylko podjęcie refleksji nad wcześniejszymi doświadczeniami i wzięcie za nie odpowiedzialności, a także praca nad sobą pozwala stworzyć fundament nowego, lepszego życia. Kryzysy są po to, aby wyciągać z nich mądrość i bazując właśnie na niej, tworzyć swoją nową rzeczywistość. 

Najnowszy projekt Fundacji Życie Od Nowa powstał z myślą o osobach, które doświadczyły rozstań, rozwodów, lub nie potrafią odejść z toksycznych związków. 

Pomysł zrodził się po moich doświadczeniach związanych z  własnym rozwodem, zrealizowałam więc pilotażowy projekt pomocy kobietom „na zakręcie”

Projekt polegał na odnowie wewnętrznej i zewnętrznej. Kobiety dostały wsparcie terapeutyczne, oraz pomoc dietetyka i trenera osobistego. Wisienką na torcie była zmiana wizerunku. Zgłaszały się głównie osoby, które samodzielnie wychowują dzieci. Czasem ta samodzielność wynikała z brania na siebie wszystkich obowiązków rodzicielskich, a czasem to rozwód powodował nową rzeczywistość, w której trudno było im się odnaleźć. Dlatego powstał pomysł pomocy osobom, które znalazły się w sytuacji rozwodu, czy rozstania.

Doskonale rozumiem ogrom trudnych sytuacji, z którymi mierzą się osoby po rozwodzie, wiem też, że kluczem do ulepszania własnego życia jest praca nad sobą. Wierzę w to, że można wtedy otworzyć się na czucie własnych potrzeb, nauczyć się radośnie żyć, wpływając tym samym na budowanie świadomych relacji, realizację siebie i swojego potencjału.

Motto Fundacji Życie Od Nowa brzmi: „Najtrudniejsze życiowe doświadczenia mogą stać się naszą największą szansą”.

Najnowszy projekt Fundacji zakłada serię konferencji zatytułowanych „Życie od Nowa. Zbuduj swoją przyszłość po rozstaniu i rozwodzie.”

Pierwsza odbędzie się już 7 czerwca w Warszawie. Na każdej z konferencji chcemy wyłonić po 2 osoby, które wezmą udział w programie przemiany. Pracują one z terapeutą, coachem, dietetykiem, trenerem osobistym. Wybrane osoby również mają możliwość skorzystania ze wsparcia mediatora, który w sposób bezkonfliktowy pomoże przejść przez rozwód.

Oprócz zmiany wewnętrznej członkowie projektu otrzymują także pakiet zabiegów upiększających oraz pracują nad zmianą wizerunku.

JEŚLI…

 • Nie możesz dojść do równowagi po rozwodzie
 • Jesteś w trudnym, toksycznym związku
 • Jesteś w trakcie ciężkiej rozprawy rozwodowej
 • Jesteś ofiarą przemocy ekonomicznej
 • Chcesz stworzyć szczęśliwy i spełniony związek
 •  Potrzebujesz wsparcia, aby podjąć właściwą decyzję na temat twojego związku – rozstać się albo może pracować nad nim

   

  .. to nasza konferencja jest właśnie dla CIEBIE!

 

TEMATY, które poruszymy podczas konferencji:

 • Jak „zbudować się” na nowo po rozwodzie? Jak zadbać o siebie i swoje potrzeby?
 • Mediacja jako jedna z najskuteczniejszych metod rozwiązywania sporów, otwierająca nowe perspektywy, pozwalająca osiągnąć porozumienie satysfakcjonujące dla obu stron
 • Jak być osobą zadbaną finansowo? Budować niezależność i poczucie bezpieczeństwa, zarządzać finansami
 • Osoba pewna siebie i swojej wartości
 • Poznaj swoje prawa: przemoc ekonomiczna – niealimentacja
 • Czy dobry związek po rozwodzie jest możliwy? Jakiej trzeba dokonać zmiany w sobie, aby mógł zaistnieć na nowych, lepszych warunkach?
 • Metody na radzenie sobie ze stresem
 • Rozwód a dziecko, czyli jak przejść przez ten trudny czas bez szkody dla dzieci 

Wśród naszych prelegentów znalazły się: Kasia MalinowskaCelina Szumska, Justyna Żukowska, Sylwia Wurst, Monika Kowalik, Barbara Kania, Joanna Godecka, Magda Adamowska

GDZIE? 
Ośrodek Rehabilitacji Cemicus
ul Grzybowska 4 lok 9A
00-131 Warszawa 

 

KIEDY:

7 czerwiec, godz 9.00-16.00 

 

LINK DO ZAKUPU BILETU:


https://evenea.pl/imprezy/konferencje/warszawa/konferencja-zycie-od-nowa-zbuduj-lepsza-przyszlosc-po-rozstaniu-i-rozwodzie-221067/?source=directory

 

NASI PARTNERZY: 


Sympatia.pl
Stowarzyszenie „Dla naszych dzieci”
Oh!me.pl
Babski blues.pl 
Angora

Wkrótce szczegółowy program wystąpień! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.