Kobiety z Pasją nocą – Kazimierz Dolny

Kobiety z Pasją tym razem wybrały się na wycieczkę. Tęsknicie za Kazimierzem Dolnym? Miasto sztuki, kultury i inspiracji przyciąga z taką samą intensywnością od dziesięcioleci. Małe (niespełna 3000 tys mieszkańców) tętni życiem. Przyciąga cięgle na nowo.

   DSC_6788

Tym razem Kobiety z pasja wybrały się na niezwykłą nocną, wycieczkę po Kazimierzu Dolnym! Nocą może zdarzyć się wszystko. W połączeniu z potencjałem kobiecej zabawy efekty mogę być nieprzewidywalne.

DSC_6765

Świat pokochał Kazimierz Dolny za klimat brukowanych ulic, przyjemnie budownictwo, urokliwy rynek i unikatową atmosferę. Historia renesansu lubelskiego, przeplata się z domkami stylizowanymi na góralskie w nawiązaniu do sąsiadującego Nałęczowa. Klimat Zakopanego i Paryża w jednym miejscu – w Polsce. Liczne festiwale jak filmowe Dwa Brzegi, festiwal Kultury żydowskiej, Kazimiernikejszyn, Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Jest z czego wybrać.

Sierpień, czas poza intensywnymi festiwalami. Co dzieje się w tym pięknym mieście nocą? Kobiety z Pasją postanowiły wykorzystać potencjał nocnego życia tego miasteczka. Urzekająca humorem i wiedzą Ela Skoczylas zorganizowała wspaniały czas. Nocą świat wygląda inaczej. Wśród licznych zabytków znajdują się stare kościoły, kamienice i spichlerze oraz słynne ruiny trzynastowiecznego zamku. Oglądane w doborowym babskim towarzystwie z nocnej perspektywy są jeszcze piękniejsze. Klimat uroczych ogródków, starannie, pięknych tarasów, lekki (a czasem ciut mocniejszy) wiaterek…

DSC_6823

Kobiety z Pasją już niejednokrotnie udowodniły, że banalne zwiedzanie ich nie interesuje. Po co kolejne muzeum, skoro nocą jest ciekawiej i po prostu… inaczej. Nocą budzą się inne emocje, nocna wycieczka po miasteczku odkrywa je na nowo. Nie tylko z tarasu kolejnej kawiarni, każdy ciemniejszy zakątek wydaje się kryć nową tajemnicę. Czy ktoś z państwa zwiedzał ostatnio cmentarz nocą? Nie? A Kobiety z Pasją tak.

DSC_6730 (1)


Miasto i okolica może poszczycić się niezwykłą przyrodą. Jedną z najsłynniejszych atrakcji jest Korzeniowy Dół. Wieczorny spacer po wąwozie z pochodniami to niezwykła atrakcja. Korzeniowy Dół to wąwóz, którego ściany są w całości pokryte korzeniami drzew rosnących na skarpach. Ognisko, słodkie nalewki dużo śmiechu i ciekawych, często pikantnych historii to klimat nocnego zwiedzania. Nocne historie Kazimierza Dolnego zakropione kroplą słodkiej aroniówki to doskonała zabawa i wartościowo spędzony czas.

DSC_6793

Nocne powietrze późnego lata, ciepło ogniska – fajny czas. Fajny i pamiętny, gdyż jeden z uczestników wydarzenia postanowił w pewnym momencie wyjąć małe czerwone pudełeczko, bukiet kwiatów i spytać swoja wybrankę, czy od tego magicznego momentu zechce zostać z nim na zawsze… Zarówno mi jak i Kobietom z Pasją było niezwykle miło stać się częścią tak ważnego momentu.

Noc zawsze pięknie wygląda z ogniem. Pochodnia w dłoni i spacer wąwozem był zwieńczeniem wypadu do Kazimierza. Lekko grząska droga pod górkę. Sypki, złoty w świetle pochodni less i klimatyczne korzenie, które podświetlone ogniem rzucały na ściany wąwozu dynamiczne cienie… Piękno nocnej przygody. Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.