#KobieceŻywioły – Woda

Mam motyle w brzuchu odkąd przyszło do mnie lato. Już od dziecka czułam kołatanie serca na myśl o lepkim powietrzu i cieple jakie daje jego wolność. „Podczas srogiej zimy zawsze wiedziałam, że jest we mnie niezwyciężone lato .”  Dzisiaj otula mnie ciepłem myśl, że 4 żywioły są częścią mnie. Przecież ziemia bez wody nie wyda plonów. A ogień bez powietrza zgaśnie. Wszystkie przenikają się, pozostając we mnie we wzajemności. Moja wyobraźnia jest powietrzem a pasja ogniem.  Ciało to ziemia – baza i fundament. 

dorota4s woda żywioły

Kiedy myślę o wodzie pojawia się mgła lub deszcz.  Zupełnie jak tego parnego dnia, kiedy wszystko było leniwe i cudowne.  Słońce całowało się z  Ziemią, a ptaki tkliwie romansowały ze sobą w najlepsze. Rozejrzałam się wokół, poczułam trawę pod stopami. Pomyślałam, że jestem częścią wszystkiego co żyje i oddycha. Ziemia wołała o deszcz czekając na przyjęcie pioruna.   Powietrze sensualnie nęciło zapachem życia.

Wyciągam ramiona do nieba by poczuć jak chłodny deszcz spływa po moim ciele a następnie wsiąka w ziemię. Otwieram spierzchnięte usta, aby zaznać tej wilgoci. Woda mnie oczyszcza, uwalnia i wyzwala. Moje ciało składa się przecież z wody.

Kiedy biorę  prysznic, albo kąpiel  to za każdym razem się od czegoś uwalniam. Wizualizuję wtedy jak znikają negatywne programy wirując w odpływie.  Kiedy piję wodę, to oczyma wyobraźni widzę jak oczyszcza ona moją przeszłość, moje ciało i moją duszę.  Chłonę ją jak gąbka, nasiąkam nią a każda nasączona komórka mojego ciała wypycha ze mnie toksyny. Picie wody jest jednym z najlepszych sposobów na oczyszczenie organizmu.

dorota6s woda żywioły

Woda to uczucia, emocje, sny, podświadomość. Zawsze kiedy celebruję pewne emocje jednocześnie blokując inne, tracę równowagę. Jeżeli pozwalam sobie na uszanowanie ich wszystkich w pełni, budzi się we mnie poczucie spokoju. Pamiętam wtedy, że to ja mam emocje, ale nimi nie jestem.

Kiedy brakuje mi wody nie potrafię się odprężyć i zrelaksować. Jestem wtedy jak pustynia, która nie chce okazywać i przeżyć głębokich uczuć. Obojętna i chłodna.

Kierunkiem Wody jest zachód, kolorem niebieski lub błękitno zielony. Każde moje zetknięcie z Wodą jest magiczne. Nawet zmywanie naczyń może być medytacją. Jednak o wiele pełniejsza formą kontaktu z Wodą jest kąpiel w morzu, jeziorze, rzece czy nawet w wannie. Wybitną moc posiada wodospad, który milionami kropel energetyzuje nasze ciało. Równocześnie jest to jeden z najpiękniejszych symboli Feng Shui, zapewniający szczęście w wielu dziedzinach życia.

dorota5s woda

Równie silnie działa morze, które swoją głębią, siłą i bezkresem przypomina bogactwo naszych uczuć. Remarque tak pisał o uczuciach porównując je do morza: 

Miłość to nie staw, w którym można zaw­sze od­na­leźć swój od­bi­cie. Miłość ma swo­je przypływy i odpływy. Ma też swo­je roz­bi­te okręty, za­topione mias­ta, ośmior­ni­ce, burze i skrzy­nie złota i pe­reł. A perły leżą głębo­ko.

Wewnątrz naszej podświadomości, jak w morzu, tkwią emocje, niektóre równie śliskie jak wodorosty i podwodne rafy inne cenne i radosne jak perły. W morskiej toni powstaje coś niezwykle cudownego: w środku muszelki, w bólu rodzi się śliczna perła. Najczęściej z cierpienia rodzą się szlachetne uczucia dające dojrzałość.

dorota7s woda

Nie musisz jednak jechać nad morze. W domu doskonałą praktyką może być zwykły prysznic. Codzienne polewanie karku zimną wodą pomaga pozbyć się lęków i nieśmiałości. Myjąc się pod prysznicem można wykonać doskonałe oczyszczenie. Wystarczy odpalić wizualizację wyobrażając sobie negatywne emocje w postaci koloru, który silnym strumieniem zostaje wypłukany z naszego ciała i barwiąc wodę u naszych stóp spływa do kratki ściekowej.

Do odprężającej kąpieli nie muszę chyba nikogo przekonywać. Można dosypać do wanny trochę ziół lub płatków kwiatów i słuchać ciszy, albo relaksującej muzyki w towarzystwie wonnych olejków i świec.

dorota3s woda

Pamiętaj. Zasługujesz na miłość i szacunek. Zasługujesz by być twórczą i dziką. Jesteś niczym kropla deszczu. Niektórzy patrzą na ciebie i sądzą, że jesteś taka słaba i lekka… a ty swoim uporem i determinacją potrafisz wydrążyć najmocniejszą materię.

Tekst – Dorota Pawelec

Foto – Renata Dziewulska 

MUA – Joanna Piech www.piechmakeup.pl

Włosy- Magdalena Mirosław MStudio

Asystowała – Joanna Drabik

One thought on “#KobieceŻywioły – Woda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.