Jak spać na poduszce ortopedycznej?

Bóle kręgosłupa oraz zawroty głowy towarzyszące nawet przez cały dzień, bardzo często mogą być spowodowane źle dobraną poduszką. To dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób dobierać poduszkę oraz jak spać na poduszce ortopedycznej, aby przyniosło to faktyczne, pozytywne rezultaty. Dzięki tej podstawowej wiedzy sen znów stanie się przyjemnością, a po całej nocy wstać będzie można wypoczętym i w pełni sił.

 

Dlaczego warto wybrać akurat poduszkę ortopedyczną?

 

Nieprawdą jest, że poduszki tego typu przeznaczone są wyłącznie dla osób, które mają widoczne i dotkliwe problemy ze zdrowiem. Oczywiście wybór poduszki ortopedycznej jest wskazany osobom, które faktycznie cierpią na bóle kręgosłupa lub stawów, ale generalnie polecane są one każdemu, kto chciałby zwiększyć komfort snu i zapewnić sobie w pełni bezpieczny odpoczynek. Takie poduszki bowiem powstają z materiałów najwyższej jakości i są odpowiednio dopasowane do potrzeb różnych ludzi.

 

O czym trzeba pamiętać, wybierając poduszkę ortopedyczną?

 

Już sam wybór takiej poduszki to poważna sprawa i warto wiedzieć, na co koniecznie należy zwrócić uwagę podczas zakupów. Przede wszystkim podczas zakupów warto porozmawiać ze sprzedawcą i otwarcie powiedzieć, czego oczekuje się od tego typu poduszki. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie można znaleźć tę, która spełnia postawione wymagania. Źle dobrana poduszka ortopedyczna może bowiem nasilić bóle głowy i kręgosłupa. Jeśli więc dzieje się tak po wielu nocach spędzonych na nowej poduszce, oznacza to mniej więcej tyle, że została ona źle dopasowana. Warto też pamiętać o tym, że osobom o drobniejszej posturze zalecane jest wybieranie niższych poduszek, a osobom o grubszej posturze lub wyższym wzroście, tych grubszych. Dzięki temu odpowiednio zachowany pozostanie komfort korzystania z niej oraz noce będą w całości przespane. 

poduszki ortopedyczne

Jak spać na poduszce ortopedycznej?

 

Tak naprawdę nie ma tutaj nic kłopotliwego. Samo spanie na poduszce ortopedycznej jest w pełni przyjemne i wygodne. W tym aspekcie nocny komfort zdecydowanie się zwiększa. Oczywiście są kwestie, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas przygotowywania łóżka do snu. Przede wszystkim liczy się ułożenie poduszki. Zadaniem poduszki ortopedycznej jest odpowiednie wsparcie kręgosłupa szyjnego, ale nie dla samej głowy. Z tego powodu poduszka powinna być ułożona wobec preferencji pozycji spania. Jeśli zasypia i śpi się na plecach, szczególnie wskazane jest to, aby ułożyć poduszkę niższym bokiem i to właśnie na nim położyć głowę. Jeśli zrobi się na odwrót, podparcie zyska sama głowa, a nie kręgosłup szyjny, co nasilać będzie dolegliwości bólowe. Zwłaszcza że szyja wciąż będzie zawieszona nad niczym. W tym przypadku mięśnie nie rozluźnią się i znów będą spięte, co powodować będzie ból. 

Warto pamiętać także o tym, że niekoniecznie problemy z kręgosłupem miną od razu. Odpowiednia poduszka jest bardzo ważna, tak jak i jej ułożenie, ale czasem musi minąć wiele dni, zanim bóle szyjne miną zupełnie. Ciało potrzebuje bowiem czasu na to, aby przystosować się do nowego podłoża. Dodatkowo poduszki ortopedyczne z reguły są twardsze, niż te klasyczne, co również powodować może bóle. O ile poduszka jest wysokiej jakości i przede wszystkim została odpowiednio dobrana, takie odczucia powinny minąć już po kilkunastu nocach. Jeśli natomiast dyskomfort nie mija lub wręcz nasila się, warto przyjrzeć się uważnie swojej poduszce i zastanowić się, czy na pewno jest odpowiednio dobrana i wykorzystywana.

Poduszki ortopedyczne jak i podkłady higieniczne można nabyć w Polskim sklepie medycznym medyczny-rzeszow.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.