Idealny makijaż dla okularnicy. O tym nie możesz zapomnieć

Nosisz okulary, więc nie potrzebujesz makijażu? Takie myślenie to błąd! Okulary nie zasłaniają oczu, ale jeszcze bardziej zwracają na nie uwagę. Sprawdź, jak dobrać makijaż do okularów.
Jeśli do tej pory nie nosiłaś okularów, na pewno miałaś swój ulubiony sposób malowania twarzy i oczu. Teraz będzie musiało się to zmienić. To okulary są wyznacznikiem stylu i to do nich, a także do wady wzroku, musisz dopasować makijaż.

Po pierwsze: brwi
Już na etapie wybierania oprawek okularów warto zwrócić uwagę na brwi. Absolutnie nie powinny być przysłonięte! Mało tego, brwi i oprawki powinny się ładnie komponować. Krótkie łukowate brwi będą wyglądały nieco groteskowo nad mocnymi, grubymi i szerokimi kwadratowymi oprawkami. Niekiedy łuk brwiowy można dopasować do wyglądu okularów, ale nie zawsze jest to możliwe. Dlatego dobierając oprawki, trzeba kierować się nie tylko ich wyglądem, ale także wizualnym dopasowaniem do twarzy. Duży wybór różnorodnych oprawek można znaleźć w sklepie www.edel-optics.pl.
Brwi powinny być nie tylko wyraźnie zarysowane, ale ładnie podkreślone. Jeśli nie mamy czasu bądź ochoty na codzienne ich malowanie, można udać się do kosmetyczki i poprosić o hennę. Przy okazji stylistka wyreguluje brwi i nada im ładny kształt.

Po drugie: usta
Czy noszenie okularów wpływa na makijaż ust? Oczywiście, że tak! Tu zasada jest dość prosta: delikatne oprawki pozwalają na delikatny makijaż ust lub całkowity jego brak, mocne grube oprawki wręcz wymuszają wyraźne zaznaczenie ust.

Po trzecie: tusz do rzęs
Długie, ładne, wytuszowane rzęsy są prawdziwą ozdobą oka. Jednak te najdłuższe potrafią zostawiać brzydkie ślady na szkłach. Jeśli jesteś szczęściarą i twoje rzęsy są tak długie, że sięgają szkieł, zaopatrz się w dobrej jakości, wodoodporny tusz do rzęs. Nie zawadzi też podkręcenie rzęs zalotką.

Po czwarte: wada wzroku

Jeśli jesteś dalekowidzem

Okulary „plusy” zauważalnie powiększają oczy. Zjawisko to uzależnione jest od ilości dioptrii, jednak naczelna zasada głosi, że:
– nie możesz pozwolić sobie na sklejone rzęsy – powiększające szkła bardzo uwypuklą ten stan,
– nie możesz zapomnieć o korektorze pod oczy – wszystkie zmarszczki są doskonale widoczne i dlatego należy je przykryć,
– powinnaś postawić na matowe cienie, które nieco „schowają” oczy pod okularami,
– powinnaś ostrożnie używać eyelinera – każda postawiona przez ciebie kreska będzie mocno pogrubiona przez szkła.

Jeśli jesteś krótkowidzem

Okulary „minusy” sprawiają, że oczy wydają się mniejsze. Dlatego możesz pozwolić sobie na mocniejszy makijaż, jednak musisz pamiętać, że:
– mocne kreski będą wyglądały groteskowo – postaw na delikatne, miękkie linie na górnej i dolnej powiece,
– eyeliner nie sprawdza się dobrze u krótkowidzek, wybierz dobrą kredkę do oczu,
– powiększysz optycznie oczy, jeśli dobrze wyszczotkujesz i podkręcisz rzęsy,
– lepsze dla ciebie będą perłowe cienie, matowe zostaw dalekowidzkom.

Zarówno krótkowidzki, jak i dalekowidzki powinny pamiętać, że makijaż oczu nie ma prawa wystawać poza oprawki okularów. Będzie to wyglądało naprawdę źle. Jeśli lubisz mocno i szeroko malować oczy, musisz kupić odpowiednio duże oprawki.

Po piąte: kolorystyka
Jeśli masz swój styl i ulubione kolory, możesz pokusić się o kupno oprawki dobrze komponującej się z garderobą i dodatkami. Musisz jednak pamiętać, że takie oprawki stawiają pewne ograniczenia. Przy fioletowych oprawkach nie możesz sobie pozwolić na czerwone usta i brąz na powiekach. Jeśli lubisz eksperymentować z makijażem i nie chcesz się ograniczać, postaw na neutralne kolory oprawek.

4 thoughts on “Idealny makijaż dla okularnicy. O tym nie możesz zapomnieć

  1. Ja od nie dawna nosze okulary i dziekuje za rady! Ja staram sie nosic okulary troche „dalej” od twarzy 🙂

  2. Święta racja 🙂 A prawdę mówiąc od tak dawna noszę okulary, że już zapomniałam, że je mam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.