Dubaj – luksus jest tutaj!

Dubaj to dla wielu wycieczkowiczów symbol luksusu i egzotyki, na który ciągle niewiele osób może sobie pozwolić. Nic bardziej mylnego! Dzięki korzystnym cenom lotów oraz hoteli Dubaj jest obecnie topowym kierunkiem polecanym zarówno parom jak i rodzinom z dziećmi.

Dubaj to miasto położone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jest stolicą jednego z emiratów noszących tą samą nazwę, jednocześnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miast tego kraju, głównie dzięki bogatej bazie luksusowych hoteli, gorącemu klimatowi oraz fascynującej architekturze, w tym najwyższym na świecie, nowoczesnym wieżowcom.

01AGF6NZ - Arabian Court at Dubai Mall next to Burj Khalifa, biggest shopping mall in the world with more than 1200 shops, Dubai, UAE

Dubaj: miasto dla każdego

„Dubaj jest obecnie uznawany za bezpośrednią konkurencję najpopularniejszych kierunków, takich jak Egipt, Turcja czy Grecja, i powoli zaczyna stawać się jedną z najciekawszych propozycji wyjazdowych w polskich biurach podróży. Dubaj odwiedza aż 15 milionów turystów z całego świata, spragnionych luksusu oraz powiewu egzotyki. Dzięki licznym atrakcjom Dubaj jest polecany nie tylko bogatym biznesmenom, ale także rodzinom oraz seniorom. Jedną z najciekawszych atrakcji jest Dubai Mall: największe na świecie centrum handlowe połączone z nowoczesnym centrum rozrywki dla całych rodzin. Dubai Mall to aż 200 sklepów, 150 restauracji i jeden z największych na świecie parków rozrywki wraz z lodowiskiem: wszystko to umieszczone na ponad 112 hektarach powierzchni. W Dubai Mall każdy znajdzie coś dla siebie: liczący 155 mln lat szkielet dinozaura, sztuczny wodospad lub akwarium, w którym można obserwować aż 33 tys. morskich zwierząt. W Dubaju nie brakuje atrakcji dla każdego: interaktywne zoo dla najmłodszych, safari, sztuczne wyspy oraz ogród cudów Miracle Garden, Riverland i Bollywood Park dla wielbicieli produkcji z Bollywood, a także park rozrywki IMG Worlds of Adventure.

Najwyższe wieżowce świata

Dubaj słynie z najwyższych na świecie, super nowoczesnych wieżowców. Prawdziwy must have dla zwiedzających to Burdż Chalifa: budynek o wysokości aż 828 metrów, wybudowany ze szkła i stali, to miejsce w którym można wynająć luksusowy apartament w hotelu założonym przez ikonę mody: Giorgio Armaniego. Na ostatnim, 124 piętrze budynku znajduje się taras oferujący zapierające w piersi widoki, a podróż winda trwa jedynie minutę. W Dubaju warto zobaczyć także Princess Tower: najwyższy budynek mieszkalny, liczący aż 414 metrów wysokości i 107 pięter.

Dubaj to miasto, które przyciąga coraz większą rzeszę turystów. Dzięki ofertom tanich przelotów można pokusić się o organizację samodzielnego wyjazdu lub skorzystać z oferty biura podróży Itaka, w którego katalogu można znaleźć propozycje wycieczek do Zjednoczonych Emiratów Arabskich w kwocie poniżej 3000 PLN.

 

8 thoughts on “Dubaj – luksus jest tutaj!

  1. jedno z moich marzeń na liście do spełnienia – może na starość poodwiedzam te wszystkie piękne miejsca 🙂

  2. Wszystko wygląda tam niesamowicie i cieszy oko. Przyznam szczerze, że wcześniej nie sprawdzałem żadnych ofert, ale faktycznie ceny nie zwalają z nóg. Może kiedyś… 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.