Depilacja laserowa – lepsza od innych metod

Depilacja pach, nóg, okolic bikini – to codzienność dla wielu z nas. Jednak coraz częściej słyszymy o zabiegu depilacji laserowej. Czy jest on skuteczny, i co ważniejsze, bezpieczny? Wszystkich ważnych informacji dowiecie się z tego tekstu.

Trudy codziennej depilacji

Depilacja z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych czynności, jakie wykonujemy w ciągu dnia. Wiele zależy również od wybranej metody, dlatego zanim przejdziemy do depilacji laserowej, sprawdźmy najbardziej popularne metody depilacji, jakie każda z nas chociaż raz w życiu próbowała stosować. Zaczniemy od sposobu, który jest chyba najbardziej rozpowszechniony – depilacji przy użyciu maszynki jednorazowej. To bez wątpienia najszybsza z metod, która sprawdza się szczególnie dobrze przy goleniu nóg, rąk oraz miejsc intymnych. Wystarczy pianka do golenia lub mydło, kilka pewnych ruchów ręką i nasze ciało jest gładkie, jak być powinno. Zaletą jest również niska cena żyletki, którą kupimy za kilka złotych. Jednak sporą wadą jest jej skuteczność. W zależności od tego, jak szybko rosną nam włosy, zabieg będzie trzeba powtórzyć za dzień lub dwa. Na szczęście jest równie szybki i bezbolesny sposób, który pozwoli nam cieszyć się gładką skórą przez dłuższy czas. To depilacja przy użyciu kremu do depilacji. Efekty są widoczne nawet do pięciu dni, co sprawia, ze krem do depilacji jest jednym z lepszych sposobów na usunięcie niepożądanego owłosienia.

Depilacja – metody skuteczniejsze, ale..

Wyżej prezentowane metody nie są zbyt skuteczne. Mają jednak tę zaletę, że zarówno żyletka, jak i krem, nie wywołują u nas bólu. Jednak jeżeli jesteś odporna na ból, lub masz odwagę się „poświęcić”, zdecydowanie lepszym wyborem będzie depilacja woskiem lub depilatorem elektrycznym. W przypadku każdego z tych sposobów, efekt utrzymuje się przez kilka tygodni, co jest niewątpliwie plusem. Wadą jest bez wątpienia cena maszynki (od kilkudziesięciu do kilkuset złotych) oraz ból.

Depilacja laserowa – wady i zalety

Można jednak połączyć skuteczność maszynki z bólem żyletki. To znaczy nie do końca, ale bez wątpienia depilacja laserowa to metoda, która ma w sobie plusy każdej z wyżej przedstawionych. Najważniejszym z nich jest efekt. Jeżeli przejdziemy pełną pulę zabiegów laserem do depilacji, takich jak ten – https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-laserowa/ – włosy nigdy nie odrosną. Laser usuwa włosy wraz z cebulkami, dlatego jego skuteczność jest o wiele wyższa od „tradycyjnych” metod. Co prawda jeden zabieg nie wystarczy, jednak po 5-6 wizytach w salonie kosmetycznym, zapomnimy o tym, że kiedykolwiek miałyśmy włosy. Jednak za wygodę trzeba płacić, i to największa wada lasera. Cena jednego zabiegu zaczyna się od kilkudziesięciu złotych, w zależności od części ciała. Nogi, jako że zajmują większą powierzchnię, będą droższe niż pachy. Czy więc warto? Jeżeli masz wolne kilkaset złotych i dość codziennej depilacji – zdecydowanie. Jeżeli jednak uważasz, że jest to zbyt duży wydatek, zostań przy klasycznych sposobach usuwania włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.