Breast Fest w Centrum Spotkań Kultur. Lublin zaświeci się na różowo

Październik jest światowym miesiącem walki z rakiem piersi. 30 października ramach finału akcji poświęconych nowotworom piersi w lubelskim CSK odbędzie się wydarzenie podczas którego kobiety będą mogły m.in. skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji.

Breast Fest – Zdrowe piersi w Lublinie to pierwszy taki event w mieście organizowany przez stowarzyszenie Ruch Społeczny Polskie Amazonki i SDS Optic.

„Jeszcze 20 lat temu sytuacja kobiet z rakiem piersi wyglądała zupełnie inaczej niż obecnie. Wiedza o tym nowotworze była znikoma i ograniczała się do przekonania, że diagnoza oznacza wyrok. Dziś jest inaczej – wzrosła świadomość kobiet, przeżywalność – rak piersi nie jest już chorobą śmiertelną, ale przewlekłą” – mówi Elżbieta Kozik, prezes Stowarzyszenia.

Breast Fest to wydarzenie, które dedykujemy wszystkim mieszkankom Lublina jak również kobietom zmagającym się z chorobą. Chcemy przypomnieć jak ważna jest profilaktyka – dodaje Kozik.

Tego dnia w godz. 12.00 – 18.00 będzie można skorzystać z bezpłatnej mammografii oraz usg piersi (zapisy na miejscu w dniu wydarzenia). Oprócz badań oraz konsultacji odbędą się panele dyskusyjne z udziałem m.in. lekarzy z SPSK nr. 1 w Lublinie, gdzie głównym prelegentem będzie uznany specjalista, Kierownik Katedry Onkologii i Kliniki Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Przewodniczący Rady Klinicznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie Prof. dr hab. n. med. Wojciech Polkowski.

Po raz pierwszy mieszkanki Lublina będą miały okazję posłuchać relacji kobiet, które mają za sobą chorobę jak również specjalistów, którzy opowiedzą o zdrowym stylu życia. Wśród nich zobaczymy psychologów, dietetyków oraz trenerów m.in Mariusza Cieślika, trenera roku według magazynu Shape.

Nie zabraknie atrakcji dedykowanych dla Pań. Na miejscu będzie można skorzystać z profesjonalnego brafittingu, będą czekać także bezpłatne makijaże i porady urodowe od Szkoła Wizażu i Stylizacji Aesthetic. Poprowadzi je Dyrektor Kreatywna, makijażystka Małgorzata Matysiak- Dunia, która na co dzień współpracuje z światowymi firmami kosmetycznymi oraz pracuje przy reklamach i sesjach zdjęciowych. Stoisko z myślą o uczestniczkach przygotowało również SPA Orkana wraz z nową marką Medical Orkana Fizjoterapia Estetyczna. Całość poprowadzi Dorota Pawelec.

Panie, które są w trakcie leczenia onkologicznego i ich bliskich zapraszamy na dedykowany warsztat radzenia sobie ze stresem w godz.16.00-18.00

Akcję wspierają również znane osoby m.in. Beata Kozidrak, Qczaj oraz lubelscy sportowcy: piłkarze Motoru Lublin, żużlowcy Speed Car Motor Lublin, piłkarki Perły Lublin, siatkarki AZS Politechniki Lubelskiej.

Tego dnia Centrum Spotkań Kultur zaświeci się na różowo. Partnerem akcji jest Centrum Handlowe Vivo Lublin, które również 30 października zostanie oświetlone na różowo. Wydarzenie potrwa od godz.12.00 do godziny 17.00

Więcej informacji

https://www.facebook.com/events/981609322174167/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.