Bądź herosem, tak jak twoje dziecko

Matka skupia się na dziecku, chcąc dać mu szczęście. Niech pamięta także o swoim. Kobiety lubią marzyć, bo wierzą że marzenie przejdzie kiedyś do fazy realizacji. Nie oszukujmy się – zbyt rzadko. Kiedyś marzeniem Twojego dziecka było wstać i iść. Upadało wiele razy, ale zawsze wstawało. Teraz chodzi, biega, osiąga kolejne cele. Ma marzenia. Nasze marzenia i cele też są osiągalne pod warunkiem, że będziemy tak wytrwałe jak dzieci uczące się chodzić. Miej cel i pracuj nad nim codziennie. Podróż, powrót do pracy,a może całkiem nowy rozdział w życiu?

Czas, który przeznaczasz na wychowanie dziecka to setki cudownych chwil jak złotych monet. Po pewnym czasie przypominasz sobie, ze trochę się zasiedziałaś. Hmm. matka -1467321309980-a57856cd25f7

Czas na zmianę

Wyznacz sobie deadline na swój cel. Drogie mamy. Jak oduczyć się nawyku odkładania? Dajemy sobie termin. Jak w korporacji. Jeśli nie wezmę się w garść do końca roku (tygodnia, miesiąca), to w sylwestra będę się zastanawiać co ja właściwie robiłam przez cały rok poza gotowaniem? Możesz ustawić datę w telefonie. Na wypadek gdybyś zapomniała o postanowieniu.

Punkty kontrolne

Jeśli cel jest długofalowy, możesz ustalić check-pointy, które ułatwią w natłoku matczynych obowiązków posuwać się do przodu. To może być podsumowanie zgubionych kilogramów w miesiącu. Załatwiona kolejna formalność w kierunku budowy domu. To może być wysłanie dziesięciu ofert w poszukiwaniu pracy po ciąży. Albo uporządkowanie kolejnej szuflady. Możesz osiągnąć to czego potrzebujesz i co sobie zamarzysz, a tempo zmian wyznaczasz sama!

Podróż na tysiąc mil zaczyna się o d pierwszego kroku – i kolejnych 999

Rewolucyjna przemiana sprawdza się w hollywoodzkich produkcjach częściej niż w prawdziwym życiu. Zwłaszcza kiedy dookoła mnóstwo obowiązków, a tydzień mija jakby trwał godzinę. Ewolucja od planu do osiągnięcia celu metodą mniejszych kroków przygotuje Cię na jej konsekwencje i nie zniechęci.

pho matka to-1457274612300-bb5e37ddfe6d

Pomiń nieistotne drobiazgi – one nic nie znaczą jeśli masz odpowiedni cel

Nie skupiaj się na detalach, bo to oddala cię od głównego celu. Jeśli daleka podróż nie wypali, zorganizuj wyprawę życia w bliższej odległości. Zadbaj żeby była wyjątkowa. Żeby wystartować nie trzeba mieć wszystkiego dopiętego na ostatni guzik i 100%. Wystarczy 80% 😉 Wizja spełnienia i radości jaką da ci osiągnięty cel jest ważniejsza.

Przygotuj się na kryzysy. Kiedy przyjdą – będziesz od dawna na nie gotowa

Tak jak kupujesz kozaki kiedy nadciąga zima – dla siebie i dzieci. Przygotuj się na niepowodzenie. Ono jest jak zima – zawsze przychodzi i mija. Nie odpuszczaj, ale powiedz sobie: to nic że nikt nie oddzwonił po mojej ofercie na to stanowisko, najwidoczniej ktoś okazał się szybszy. Oddzwoni ktoś inny. Negatywne emocje i dół często towarzyszą zmianom.

Konkret musi być. Podstawa to… podstawa

Kto najbardziej motywuje cię do zmian jeśli nie twoje dzieci? Ich szczęście jest dla ciebie najważniejsze. Bądź więc szczęśliwsza dla nich. Mogą być ambasadorem dobrej zmiany. One lub inna osoba której ufasz lub w która wierzysz. Pomoże ci oddzielić chwilowy spadek nastroju od momentów kiedy warto zmienić kierunek zmian, albo zareagować w ważnej kwestii. Jeśli nie masz takiej osoby, spróbuj przekonać się do nagrań motywacyjnych np. na youtube – niektóre z nich są naprawdę niesamowite.

 matka -1470319149473-af271634cecf

Tekst – Magdalena Tatar

6 thoughts on “Bądź herosem, tak jak twoje dziecko

  1. Piękne zdjęcia. Stan, który opisujesz myślę, że towarzyszy każdej podejmowanej w życiu zmianie. Jeżeli nie postawimy sobie celu, terminu realizacji i nie przestaniemy dbać o drobiazgi to do zmiany może nie dojść. Faktycznie w przypadku mam – macie jeszcze jeden, bardzo ważny powód – dziecko <3

    1. Dziękuję Natalia 🙂 Masz rację, dziecko jest najlepszym motywatorem bo „zupa musi być” niezależnie od etapu na którym się znajdujemy, czy naszego samopoczucia. To pozwala nabrać dystansu do wszystkiego na czym się koncentrujemy.

  2. Bardzo fajnie, że piszesz o tym żeby matki nie zamykały się na inne zajęcia i wyzwania 🙂 oprócz matkami są przecież przede wszystkim kobietami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.