Wszystko co warto zrobić zanim się zestarzejemy

Młodzi jesteśmy na tyle na ile się czujemy, a każda młodość ma swoje przyjemności i ryzyka. Doświadczamy różnych rzeczy do momentu, aż stają się rutyną. Później stają się wspomnieniami. Skoro mamy jeszcze czas, to dlaczego nie wykorzystać go na coś co nas zainspiruje, albo ucieszy. Zrób coś co zapamiętasz do końca życia.

1. Odpuść. Nie ma sensu przetrzymywania czegoś w głowie za długo. Tłumienie negatywnych emocji to strata cennego czasu, ile razy coś takiego popsuło ci dzień? Spróbuj powiedzieć: trudno, idę dalej.

2. Nie myśl o tym, jak widzą cię inni. Po raz pierwszy w życiu, nie bierz pod uwagę poglądów innych. Rób co chcesz robić, a ludzie niech gadają.

3. Tańcz. Ćwicz swoje dziwne ruchy taneczne, kiedy nikt nie patrzy. Będziesz mieć dużo zabawy. Jest to również niesamowity sposób na relaks, podniesienie poziomu endorfin, przyjemna ekspresja.

4. Wygraj ze swoimi lękami. Spróbuj zmierzyć się ze swoimi strachami raz w życiu. Oswajaj sfery, których się obawiasz. swój najgorszy strach raz w życiu. Zgodnie ze starą maksymą: lepiej żałować, że się coś zrobiło, niż że nie zrobiło się nic.

5. Wypróbuj nowy wizerunek. Mamy ten sam styl przez długi czas. Wypróbuj nowy wygląd, zmień kolor włosów i cięcie, zmień wygodę na elegancje, albo na odwrót – dla odmiany. Tak aby kogoś zaskoczyć. Polecamy kolorową sukienkę!

6. Nie bój się być inna niż otoczenie. Poczucie przynależności to spore wyzwanie w każdym wieku, a w młodości szczególnie – opinia grupy jest niesłychanie ważna. Każdy potrzebuje czuć się indywidualistą, ale nie każdy potrafi się przełamać i np. nosić zielone włosy. Kolorowa biżuteria? Będzie fajnie.

6sb3h9ekz04-matthew-kane

7. Odwiedź całkiem nowe miejsce. Udaj się do swojego ulubionego miejsca z psem, przyjaciółką albo siostrą. I po prostu spędźcie miło czas. Rozmawiajcie całą noc, pójdźcie na spacer, poznajcie nowe osoby. To może być nowe miejsce – kawiarnia do której nigdy nie weszłaś.

8. Spróbuj nowego sportu. Ludzie najczęściej wybierają jeden sport na całe życie. Ćwiczą mistrzostwo, doskonalą się i polepszają, ale nawet nie pomyślą o tym, aby robić coś innego, niż dotąd. Przywykamy do swoich schematów, do swojej rutyny. A przecież jest tyle możliwości…

9. Szaleństwo wskazane. Nie daj się rutynie, bądź spontaniczna. Działając według standardów tzw. normalności więcej tracimy na niezrealizowanych możliwościach niż zyskujemy na pozornym spokoju. Moknąc na zimnym deszczu nie doświadczysz więcej niż kataru, ale bose stopy na trawie po letniej burzy to wspomnienie na lata.

10. Bądź sama przez jakiś czas. Udowodnione naukowo – wypoczywamy wyłącznie w samotności. Nawet będąc duszą towarzystwa, spokój osiągamy w odosobnieniu. Jest to też najlepsza okazja aby dobrze siebie poznać. Zatracamy się w dążeniu do bogatego życia towarzyskiego, zapominając o sobie.

11. Wydaj trochę pieniędzy bez zastanowienia. Ciężko pracujesz i od wczesnej młodości masz wpajane, że pieniądze na drodze nie leżą, że trzeba pracować, trzeba oszczędzać. Ale po coś ta ciężka praca jest. Idź z dziećmi spontanicznie do kina, albo kupcie drogie pudełko czekoladek. Bez okazji. Sama idź do innej restauracji, do drogiej restauracji. Rozbijamy swoje dochody o drobne przyjemności jak lepszy kosmetyk, a to tak naprawdę niewiele nam daje.

12. Kochaj siebie. Jedyną rzeczą, jaką musisz zrobić, to kochać siebie. Nikt na tym świecie nie zna cię tak dobrze jak ty i nikt nie wie ile wysiłek czasem kosztuje cię życie. Kochaj siebie jak najmocniej, z każdym rokiem różne doświadczenia nam tego nie ułatwiają.

13. Spotkaj autorytet. Wszyscy mamy idola, albo tzw. bench-mark – osobę stanowiącą punkt odniesienia w realizacji celów. Po cichu patrzymy z podziwem i takie osoby wydają nam się bardzo odległe. Dotknij marzenia – przywitaj się a autorem lubionej książki na spotkaniu autorskim.

14. Znajdź tę jedną szczególną miłość. Znajdź kogoś wyjątkowego dla Ciebie. W swoim napiętym dniu, z biegiem lat łatwo przeoczyć nam osobę, z którą doskonale się rozumiemy. Może to właśnie miłość? Podobno czai się wszędzie.

15. Zrealizuj marzenie z dzieciństwa. Albo przynajmniej je sobie przypomnij. Może zrealizowałaś znacznie więcej?

16. Spędź spokojny, długi dzień z dziadkiem lub babcią. Jeśli nie masz już takiej możliwości, a chciałabyś wchłonąć nieco dojrzałej mądrości starszych ludzi – rozejrzyj się dookoła. Może staruszka zagadująca cie w kolejce ma całkiem sporo do powiedzenia? Dasz im mnóstwo radości, a sama spędzisz dzień bez gonitwy, spokojnie stawiając wspólne kroki. Dzień na refleksję.

17. Pokaż kreatywność. Każdy z nas ma w sobie coś kreatywnego. Spróbuj czegoś naprawdę nowego,albo narysuj coś nawet jeśli sądzisz, że nie potrafisz. Skonstruuj krzesło ogrodowe. Zrób dekorację okna. Poustawiaj książki według twoich ulubionych kolorów.

7vpzxf-whko-freestocks-org (1)

18. Sprawdź się w różnych zadaniachDobrze jest mieć różne doświadczenia. Spróbuj różnych prac. Skoro świat dał nam tyle możliwości – co stoi na przeszkodzie, aby nie wykonywać tylko jednego zawód. Budujesz doświadczenia, poznajesz nowych ludzi. Kto chciałby robić jedno i to samo całe życie.

19. Postaw tarota. Albo idź do numerologa. Wiele osób jest nastawione sceptycznie do tego rodzaju usług, nie każdy w nie wierzy, ale wszystkich interesują. A my lubimy się czegoś o sobie dowiedzieć. Może faktycznie wiedza o nas leży zapisana gdzieś w kartach albo gwiazdach.

20. Spróbuj czegoś, czego nie lubisz jeść. Istnieje wiele produktów, których nie lubimy i staramy się unikać. Czy jesteś pewna, że smak, który nie przypadł ci do gustu nadal nie będzie ci pasował? Może coś się zmieniło. Próbujmy owych smaków, także tych bardzo nowych.

21. Miej sekret. Wyjaw coś, co jest ci ciężarem, albo pozostaw go sobie. Warto sekret mieć, bo to tylko nasza informacja czy zdarzenie Nikt nam tego nie zabierze. Jeśli uwiera i dobrze poczujemy się zrzucając go z siebie – do nas należy decyzja.

22. Załóż album wspomnień. Życie jest pełne wspomnień. Os czasu na Facebooku i zdjęcia z cyfrówki, których prawie nigdy nie przeglądasz po zrobieniu – to za mało aby uświadomić sobie upływający czas. Widzisz co prawda zmarszczki. Ale na co dzień bardziej absorbują nas problemy i smutki,kolejne wyzwania, niż dobre chwile i osiągnięcia. Album ze wspomnieniami pozwoli ci je ożywić na nowo i nie zapomnieć. Zdjęcia z naszych ulubionych momentów pozwalają nam przeżyć je ponownie.

I wiele wiele innych… jakie są wasze pomysły?

3 thoughts on “Wszystko co warto zrobić zanim się zestarzejemy

  1. Najprościej; Próbuj nowych możliwości. Tak wielu ludzi młodych dzisiaj po swoich nieudanych próbach osiągnięcia celu się poddaje. Szkoda, bo póki żyjemy możemy próbować osiągnąć ten cel tyle razy, ile tylko nam się podoba 🙂

    1. Dokładnie – postępujemy czasem trochę jak z tym sportem: chodzimy na balet, bo kiedyś ktoś nas zaprowadził – a może jesteśmy stworzeni do alpinistyki :p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.