Kobieta niezależna nie czeka na nikogo – 15 cech które ją wyróżniają

Silna i niezależna kobieta, to ktoś kogo zawsze zapamiętacie. Kiedy wchodzi do pomieszczenia, może nawet od razu nie zabierać głosu, ale zawsze wiadomo, że nie jest byle kim. Działa i dowodzi decyzjom, ale nie szuka uwagi czy własnych korzyści. Wie, czego chce i że jest więcej niż zdolna do uzyskania tego na własną rękę. Ma opinie i przekonania, których nie boi się wyrazić. Ona nie jest księżniczką w wieży, gdzie czeka na kogoś, aby ją ocalić. Zostawiła tę wieżę dawno temu i uratowała się z niej samodzielnie. Ma plan, misję, cel…

zmiana pracy tekst magdalena tatar

Oto 15 rzeczy, które niezależne kobiety robią inaczej:

1. Ona podejmuje decyzje. Nie boi się być decydująca, pod pozorem, że ktoś zarzuci jej, ze się wtrąca. Wie, ze może zranić czyjeś uczucia, ale jeśli jest taka konieczność – mówi prawdę. Nie czeka, aż ktoś uprości jej życie – podejmuje inicjatywę. Ona wie, co należy zrobić i działa.

2. Nie boi się robić rzeczy sama. Chce zobaczyć film, ale nie ma nikogo pod ręką, więc idzie sama. Ma czas, idzie i ogląda. Nie będzie czekać na kogoś innego, aby trzymał ją za rękę…

3. Osiąga swoje cele. Kiedy już zdecydowała, co należy zrobić – idzie i robi to. Nie czeka na zgodę lub opiekę, albo na to, aż ktoś inny zrobi to pierwszy. Widzi coś, co musi robić i robi to.

4. Nie narzeka. Nie traci czasu na skarżenie się, że coś nie jest zrobione. Ona robi to sama. Ona rozumie, że przez narzekanie niczego nie osiągnie i że zadanie nie zrobi się samo.

5. Mówi jak jest. Kobieta niezależna nie ma czasu ani powodu, aby owijać w bawełnę. Ma w tym czasie coś ważniejszego do zrobienia. Nie boi się zadzwonić do kogoś, aby wyjaśnić nieporozumienie. Jeśli popełniłeś błąd, a sprawa jej dotyczy – powie ci to lub wyraźnie zasygnalizuje.

6. Jest pewna siebie. Zna swoje mocne i słabe strony. Wierzy w siebie i nie wpada w pułapkę negatywnego autoportretu. Wie, ze bywa trudna, ale nie dopuszcza do siebie nadmiernej krytyki otoczenia. Jest spokojna i kontroluje to co dla niej najważniejsze.

7. Samowystarczalna. Nie czekać na innych, aż zaczną robić rzeczy dla niej lub za nią. Może nie wiedzieć jak coś zrobić, ale nie będzie czekać, aż ktoś jej pokaże albo ją wyręczy. Jeśli jest sposób aby to zrobić – ona go znajdzie i wykorzysta. Woli zrobić coś sama, niż czekać i rozczarować się cudzym brakiem wysiłku.

8. Samodzielnie się motywuje. Nie potrzebuje kogoś, kto powiedziałby jej, że jest ok i ze wszystko się ułoży. Kobieta niezależna zachęca sama siebie i sama wie jaką nagrodę chce uzyskać po osiągnięciu celu. Ona sama tworzy własną energię i entuzjazm. Inspiruje innych, by szli za nią.

9. Ona nie potrzebuje stałego dopływu lajków z Facebook’a. Jest zbyt zajęta osiąganiem kolejnych celów – większych i mniejszych – na swojej długiej, życiowej liście. Kobieta niezależna szanuje siebie zbyt mocno, aby budować poczucie własnej wartości o liczbę polubień ostatniej fotki.

10. Jest zorientowana na cel. Wie, co chce zrobić i ma zamiar tego dokonać. W tym celu potrzebuje jedynie powoli usuwać kolejne przeszkody ze swojej drogi.

11. Tworzy fakty. Nie interpretuje wszystkiego dookoła, nie szuka odpowiedzi u innych. W przypadku braku przywództwa, ona prowadzi. Jest aktywna, nie reaktywna, a do tego jest urodzonym liderem.

12. Nie boi się ryzyka. Nie jest ryzykantką i nie spieszy się w ryzykownej sytuacji. Waży swoje możliwości i jeśli pojawia się możliwość uzyskania korzyści nawet jeśli dookoła mnóstwo pułapek – kobieta niezależna tam idzie.

13. Nie gra ofiary. Różne rzeczy się zdarzają. Ale bez względu na przeciwności i wieczną walkę o przetrwanie – kobieta niezależna nie wpada w pułapkę negatywnego myślenia. Sytuacja to po prostu to – co jest, a ona znajdzie drogę wyjścia ku lepszemu. Sama. Nie obwiniając o problemy nikogo innego.

14. Inwestuje w siebie. Nie boi się zainwestować czas, pieniądze i energię do polepszenia siebie. Ona rozumie, że aby pomagać innym, ma pomóc sobie w pierwszej kolejności. Ona jest cennym towarem.

15. Najważniejsze i najtrudniejsze: kobieta niezależna nie czeka na nikogo. Czas nie poczeka. Jeśli więc potrzebuje nowej pracy – szuka aż znajdzie tę lepszą, później jeszcze lepszą, a później tę wymarzoną. Jeśli chce mieć kogoś bliskiego, ale po jakimś czasie światło gaśnie – wie, że może stworzyć nową relację. Ona nie czekać na miłość, aby ją odnaleźć. Ona wychodzi i odkrywa ją dla siebie.

5qtljrbjz5g-rowan-chestnut

One thought on “Kobieta niezależna nie czeka na nikogo – 15 cech które ją wyróżniają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.