Rave New Year – czas na nową przygodę!

RAVE NEW YEAR – czas na nową przygodę

21 stycznia 2017, o godzinie 21:33 nastąpiło kosmiczne otwarcie rozpoczynające nowy roczny cykl, który będzie miał swój początek, środek i koniec.

Unexpected – coś zupełnie nieoczekiwanego otwiera każdy Nowy Rok. Wszystko się może zdarzyć. Co przyniesie nam ten rok? Ta data i godzina to ‘urodziny’ tego roku. Generując graf, możemy zobaczyć i opisać wszystkie aktywacje po to, żeby dowiedzieć się co ze sobą niosą: możliwości, które możemy wykorzystać dla własnego dobra, jak też ostrzeżenia, które wołają o ostrożność i pozwolą nam się zabezpieczyć.

Podsumowując kilka ostatnich tygodni, które upłynęły od rozpoczęcia kalendarzowego nowego roku, doświadczyliśmy emocjonalnej presji domagającej się odpowiedzi o sens i cel życia; obudziliśmy w sobie ambicje na lepsze; szukaliśmy inspiracji, która dałaby nam poczucie autentyczności naszych działań; popuściliśmy wodze wyobrażni i przez moment wydawało nam się, że wszystko jest możliwe, po to tylko, aby spaść na ziemię i dojść do wniosku, że jednak nie, że każdy z nas ma jakieś ograniczenia, których nie da się przeskoczyć, że trzeba być rozsądnym i realnie zmierzyć się z rzeczywistością.

trojkat

A oto jakie szanse daje nam 2017. Kto, jak i czy potrafi je zastosować w sposób poprawny i właściwy to zupełnie inne zagadnienie…

Najsilniejszy wpływ na nasze życie ma Słońce (41.1) i Ziemia (31.1). Jak pisałam w poprzedniej części tego artykułu, Słońce w pozycji 41.1 to komenda ‘start’. Na poziomie biologicznym to kodon rozpoczynający. Nasze geny dosłownie gotowe są na rozpoczęcie i doświadczenie czegoś nowego.

Rok to sporo czasu i żeby pokonać ten dystans konieczne jest umiejętne rozłożenie sił: ma nam ich starczyć na dotarcie do mety, do tego samego czasu w przyszłym roku z jak najlepszym wynikiem. No więc rozsądne gospodarowanie własną energią i delegowanie całej reszty. Nawet jeśli mamy mało energii czy innych zasobów, to możemy tak nimi gospodarować, żeby osiągnąć jak najwięcej. Nie gorący entuzjazm, że ‘jakoś to będzie’, zbytnia rozrzutność czy ekstrawagancja, ale selektywne, uważne i długodystansowe działanie.

Dalekowzroczne zarządzanie zasobami to oczywiście najbardziej pożądane cechy każdego lidera. Mamy więc szansę na to, aby stać się odpowiedzialnymi przywódcami najpierw samych siebie, a potem własnym działaniem i przykładem wywrzeć szerszy wpływ na otoczenie.

Księżyc, znajdujący się najbliżej naszej planety ma ogromny wpływ na nasze życie. Jego pole oddziaływania wpływa na nas jak siła sprawcza. To przyciąganie i odpychanie, jak przypływy i odpływy morza. Księżyc w tym roku (43.5) jest w pozycji uprzywilejowanej. Zapowiada to maksymalną efektywność i postęp. Efektywność to osiągnięcie maksimum wyników przy minimalnym wysiłku. Przesilenie na naszą korzyść ma szansę pod warunkiem, że będziemy praktyczni. Księżyc w tej pozycji przynosi też głębię i możliwość wejrzenia w jakieś zagadnienie. Jeśli podzielimy się naszymi wnioskami z innymi, to może dojść do istotnego przełomu w sposobie podejścia czy radzenia sobie z problemami na większą skalę.

Bardzo mocnym wyznacznikiem tego roku jest definicja 54/32, która tworzy cały kanał energetyczny. Niesie ona potencjał transformacji, czyli alchemicznej niemal przemiany jakości. Na przykład kiełkującego pomysłu w gotowy produkt czy usługę. Aktywacja ta to połączenie ambicji o charakterze czysto materialnym i instynktu co do sposobu jej zaspokojenia. To paliwo niezbędne do tego, żeby osiągnąć nawet najbardziej odległy i wymagający cel. Ambicja i instynkt to niezbędne cechy każdego aspirującego kapitalisty. Celem jest stan posiadania w sensie materialnym, ale też pozycja w hierarchii zawodowej i towarzyskiej. To ambicja bycia kimś, zostania CEO, prezesem, etc. Ale też filantropem ostatecznie dzielącym się owocami swych osiągnięć z innymi i przyczynianiu się do większego dobra.

W tradycyjnym I’Chingu jest to historia młodej, prostej i biednej dziewczyny, która ma ambicje poślubienia władcy i zostania cesarzową. Jej młodość i uroda zwraca uwagę władcy dając jej szansę na awans materialny i społeczny. To genetyczny imperatyw dojścia na sam szczyt i wrodzony instynkt co do sposobu osiągania zamierzeń.

Dzisiaj możemy przełożyć to na młodego, ambitnego przedsiębiorcę, który być może nawet bojąc się porażki, ma wystarczająco dużo siły i parcia na to, aby rozpocząć jakieś wartościowe przedsięwzięcie. Od momentu zrobienia pierwszego kroku wszystko staje się możliwe. Mierz siły na zamiary! Potrzebni są jednak sprzymierzeńcy, bo ta młoda, witalna energia potrzebuje wsparcia, najlepiej kogoś zasobnego i doświadczonego. Droga jest długa i nieznana, a zadanie wielkie: ‘mało’ przekształcić w ‘dużo’, czyli transformacja. To typowy start-up, którego losy mogą być różne, jeśli nie uda im się uzyskać pomocy w rozwinięciu skrzydeł do samodzielnych lotów. Kreatywność i inwencja to za mało. Ile warty jest dobry pomysł? Nic. Aktywacja ta pozwala na zaufanie, że ktoś wpływowy zauważy naszą wartość i wesprze nas konkretną inwestycją. Wtedy dopiero możemy mówić o biznesie i szansie dotarcia na sam szczyt.

Planety, które znajdują się w aktywacji 54/32 to potężny, wspierający nas Jupiter, który chce abyśmy pozbyli się przestarzałych zasad, reguł i ogólnie panujących standardów, co może okazać się wcale nie takie łatwe oraz odległy Pluton, który pomoże nam znależć sposób na pokonanie przeszkód nawet jeśli ktoś będzie próbował blokować nas w naszych przedsięwzięciach.

Srogi Saturn w pozycji 11.2 wymagać będzie od nas rygoru, czujności i wyobraźni, aby nie dopuścić do stagnacji i utraty momentum.

Nieprzewidywalny Uran (42.1) radzi nam, żeby zbyt nie ryzykować i nie ‘wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka’. Dywersyfikacja inwestycji i zasobów to bezpieczniejsza strategia. Ekspansja i wzrost też lepiej żeby postępował w zrównoważonym tempie po to, aby nie stracić nad nimi kontroli.

Odległy i tonący w oparach Neptun (37.5) będzie miał wpływ na nasze relacje rodzinne. Przesłania on i zaciera granice między harmonijnym dzieleniem się, wzajemnym wsparciem i przyjaźnią w rodzinie a niezdrowymi zależnościami i dysfunkcjami, które miłość mogą przemienić w niezgodę i nienawiść.

Mars to trochę jak impulsywny i humorzasty nastolatek. Znajduje się on w pozycji 36.3 i wydaje się, że osiągnął wreszcie stan gotowości na jako taką dojrzałość, choć może nie obyć się jeszcze bez jakichś emocjonalnych erupcji! Nastąpiło jednak przesilenie i jest realna szansa na zmianę na lepsze, na pozbycie się ekscesów przeszłości i na rozpoczęcie czegoś nowego, bardziej odpowiedzialnego i uporządkowanego.

Wenus, piękna i pełna wdzięku w 22.2 będzie nas czarować swoim emocjonalnym stylem. Nie dajmy się jednak opętać. Zajrzyjmy i przekonajmy się czy pod maską uroku rzeczywiście znajdziemy autentyczne i szczere uczucia.

Wspomoże nas w tym Merkury (58.5), który wzbudzi w nas czujność i instynkt obronny chroniąc nas przed pokusami. Korzystanie i cieszenie się życiem jest jak najbardziej okej, ale zbytnia uległość pokusom może doprowadzić do dekadencji.

Węzły Księżyca to okna na niezgłębione obszary kosmosu daleko poza naszym Układem Słonecznym. Ten gwiezdny pył wypełniający nasze otoczenie, w tym roku będzie miał przyjemny powiew intymności, poprzez którą będziemy szukać ducha i inspiracji dmuchających wiatr w nasze żagle!

Jednak siła seksualności może mieć dwojaki sens i konsekwencje. W pozytywnym aspekcie może nas budować i emocjonalnie wzmacniać, napełniać płodną kreatywnością i sprawiać, że poczujemy prawdziwie wypełniającą nas moc. W swych ciemnych odsłonach będzie w stanie z premedytacją posłużyć się nią w celu przyciągnięcia i użycia innych do własnych celów. Casanowa, femme fatale, gigolo i inni szukający przygód mogą pojawiać się znikąd i obficie, ale uleganie im czy też odrzucenie to nasz wybór i opcja. W imię delikatnego ostrzeżenia: pozostańmy czujni, żeby nie mieć potem pretensji do losu…

Mam nadzieję, że niewiadoma, którą jest ten nowy cykl stała się trochę jaśniejsza. Nawet jeśli będą zdarzały się rzeczy nieoczekiwane i niespodziewane poradzimy sobie z nimi z poczuciem większej pewności siebie, a może nawet potrafimy je wykorzystać i przemienić w swój własny sukces, satysfakcję i radość. Na pewno jest to rok dający szansę na rozpoczęcie własnej działalności jeśli mamy taką potrzebę i predyspozycje.

Życzę zatem wszystkim sukcesów i powodzenia!

Anna Rybaczyńska – www.poznajsiebie.eu

ann-rybaczenskaHuman Design odkryłam w 2000 roku podczas moich studiów w Anglii. W magazynie, którego ani wcześniej ani później nigdy nie kupiłam, trafiłam na intrygującą tabelę pokazującą analogie pomiędzy kodem genetycznym a starożytnym systemem I’Ching. Wkrótce potem zaczęłam uczestniczyć w pierwszych w Wielkiej Brytanii seminariach fundatora systemu, Ra Uru Hu. Później uczyłam się różnych specjalistycznych aspektów tej nowej dziedziny w Austrii, Niemczech i Hiszpanii.
Teraz udzielam konsultacji dla osób indywidualnych i firm w Polsce, Wielkiej Brytanii i Australii.

W Australii przygotowujemy eksperymentalny program zatytułowany „Unique Leadership”. Będą to zorientowane na rzeczywisty projekt zajęcia adresowane do wyselekcjonowanej grupy siedemnastolatków, przyszłych liderów. Celem tego przedsięwzięcia jest stworzenie takiego zespołu, w którym oprócz nabytych umiejętności, każdy z uczestników będzie miał szanse zaistnieć w naturalnej dla siebie roli zgodnie z jego genetycznymi predyspozycjami. Więcej informacji na stronie:  www.poznajsiebie.eu

Przeczytaj pozostałe artykuły o Human Design Szczęśliwego Nowego Roku Human Design – moja osobista historia Córka Manifestor – wyzwanie wychowawcze 

 

One thought on “Rave New Year – czas na nową przygodę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.